TSM 2018-06-19 Åkersberga

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Loftet FixALot

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Siw Ruden Domare 2: Mats Nordin Domare 3: Karin Blom Domare 4: Lotta Bauer

  • Placering: 1
    Elisabeth Edlund & Gillan
    Totalpoäng: 91 Totalfel: 3 Totaltid: 08:35,04
    Startnr: 2
    Förare: Elisabeth Edlund
    Hund: Zathungens Gillan
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:46,79
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,81
    Utomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 2
    Veronica Bonell & Texas
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 0 Totaltid: 08:49,16
    Startnr: 16
    Förare: Veronica Bonell
    Hund: Anemicos Texas
    Ras: Tysk Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,94
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:36,38
  • Placering: 3
    Sue Eriksson & Porques Essi
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 0 Totaltid: 10:54,09
    Startnr: 22
    Förare: Susanne Eriksson
    Hund: Porques Essi
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,34
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:50,75
  • Placering: 4
    Anneli Eriksson & Luna
    Totalpoäng: 78.5 Totalfel: 0 Totaltid: 10:27,06
    Startnr: 4
    Förare: Anneli Eriksson
    Hund: Gun Lake Do Lalala
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,50
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,56
    Utomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 5
    Katarina Larsson & Ebbot
    Totalpoäng: 78.5 Totalfel: 4 Totaltid: 08:02,85
    Startnr: 13
    Förare: Katarina Larsson
    Hund: Ebbot
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,75
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,10
    Utomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 6
    Frida Martinsson & Saga
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 08:17,75
    Startnr: 5
    Förare: Frida Martinsson
    Hund: Saga
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,47
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:58,84
  • Placering: 7
    Anna Gehlin & Sweeping Fångad av en stormvind
    Totalpoäng: 71.5 Totalfel: 2 Totaltid: 08:32,91
    Startnr: 8
    Förare: Anna Gehlin
    Hund: Sweeping Fångad av en stormvind
    Ras: Border Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,63
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,28
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Anna Sjöstedt & Čahki
    Totalpoäng: 71.5 Totalfel: 2 Totaltid: 08:51,75
    Startnr: 27
    Förare: Anna Sjöstedt
    Hund: Gleska Fair Enough
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,69
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:47,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,53
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Ingrid Andersson & Charlie
    Totalpoäng: 66 Totalfel: 2 Totaltid: 09:03,60
    Startnr: 1
    Förare: Ingrid Andersson
    Hund: Graceline´s Morandina
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:02,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,82
    Utomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 10
    Birgitta Mikaelsson & Herta
    Totalpoäng: 66 Totalfel: 2 Totaltid: 10:18,47
    Startnr: 18
    Förare: Birgitta Mikaelsson
    Hund: Joinmi Apple Of My Eye
    Ras: Cockerspaniel
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,47
    Utomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Cecilia Karlsson & Boss
    Totalpoäng: 66 Totalfel: 4 Totaltid: 10:03,05
    Startnr: 15
    Förare: Cecilia Karlsson
    Hund: Kronsäter´s Brad
    Ras: Stafforshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,87
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 02:26,18
    Utomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Anna Finnes & Messi
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 3 Totaltid: 09:15,44
    Startnr: 23
    Förare: Anna Finnes
    Hund: Faniloharoos Yankee Doodle
    Ras: Parson Jack Russell
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:23,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:13,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,69
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Elin Rosén & Nova
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 3 Totaltid: 10:03,40
    Startnr: 12
    Förare: Elin Rosen
    Hund: Nova
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:46,25
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,15
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Ove Lind & Lee
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 4 Totaltid: 09:38,38
    Startnr: 7
    Förare: Ove Lind
    Hund: Rockdove´s Sparkling Life
    Ras: Labrador Retiever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:32,10
  • Placering: 15
    Birgitta Melin & Loxie
    Totalpoäng: 59 Totalfel: 0 Totaltid: 09:20,85
    Startnr: 10
    Förare: Birgitta Melin
    Hund: Loxia
    Ras: Border Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,81
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,04
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Anna Pehrs & Alice
    Totalpoäng: 59 Totalfel: 2 Totaltid: 07:27,72
    Startnr: 6
    Förare: Anna Pehrs
    Hund: Blackbound Willow
    Ras: Labrador Retiever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,91
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,47
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 02:41,34
  • Placering: 17
    Sara Pauselius & Cindy
    Totalpoäng: 53.5 Totalfel: 3 Totaltid: 10:36,03
    Startnr: 11
    Förare: Sara Pauselius
    Hund: Syndicate with trial´s Bestiyana
    Ras: American Staffordshire Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:06,03
    Utomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Ullis & Nemo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 10:23,72
    Startnr: 9
    Förare: Ulrika Forsius
    Hund: Lundens Bellagotto Twilight
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:05,91
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,09
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:51,72
  • Placering: 19
    AnnChristin Lindholm & Alba
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 08:56,02
    Startnr: 24
    Förare: AnnChristin Lindholm
    Hund: Gullvivebackens Alba
    Ras: Dansk Svensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,56
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:04,46
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Gunilla Falck & Skogsbygdens Åctavia Snöflinga
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 11:27,81
    Startnr: 25
    Förare: Gunilla Falck
    Hund: Skogsbygdens Åctavia Snöflinga
    Ras: Västgöta Spets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,81
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Irene Tostar & Koffi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 09:58,44
    Startnr: 21
    Förare: Irene Tostar
    Hund: Ryegate´s Wishful Sinful
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,44
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Anna Lindberg & Elsa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 7 Totaltid: 11:04,97
    Startnr: 20
    Förare: Anna Lindberg
    Hund: Brantastigs Atena
    Ras: Collie
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:34,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Mari Lindström & Dezzi
    Totalpoäng: 46.5 Totalfel: 4 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 3
    Förare: Mari Lindström
    Hund: Australian Mates Dezzi
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Francine Skoglund & Cookie
    Totalpoäng: 46.5 Totalfel: 8 Totaltid: 09:59,53
    Startnr: 14
    Förare: Francine Skoglund
    Hund: Redspot´s Clara Cookie-Dough
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:29,53
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 25
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 2 Totaltid: 09:56,84
    Startnr: 17
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash´s Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,84
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 26
    Karin Carlberg Ernflo & Lusta
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 2 Totaltid: 12:05,60
    Startnr: 19
    Förare: Karin Carlberg Ernflo
    Hund: Grålötens Linje Lusta
    Ras: Västgöta Spets
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:35,60
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 27
    Anna Westerberg & Xryssa
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 6 Totaltid: 12:30,00
    Startnr: 28
    Förare: Anna Westerberg
    Hund: Jejmic´s Xrysantemum
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 1
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 28
    Marie Larsson & Amber
    Totalpoäng: 34 Totalfel: 6 Totaltid: 10:15,12
    Startnr: 26
    Förare: Marie Larsson
    Hund: Chappleline Sweet Amber
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,12
    Utomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00