TSM 2019-09-08 Härryda

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Lines Hundskola

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Maria Ihrén

  • Placering: 1
    Susanne Pilhamre & Wille
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:08,37
    Startnr: 20
    Förare: Susanne Pilhamre
    Hund: Ribsomes Darwins Alfred
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,48
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,01
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,76
  • Placering: 2
    Kari Larsdotter Hansson & Ginnie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:50,03
    Startnr: 17
    Förare: Kari Larsdotter Hansson
    Hund: Pussentorpet Guinness
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,78
  • Placering: 3
    Ann-Christin Hagberg & Rossi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:03,01
    Startnr: 2
    Förare: Ann-Christin Hagberg
    Hund: Piluttas Singing DJ
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,55
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,54
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,11
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,81
  • Placering: 4
    Karin Knober & Bacon
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:05,09
    Startnr: 18
    Förare: Karin Knober
    Hund: Blondietales Reads In The Dark
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,26
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,04
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,66
  • Placering: 5
    Ida Hansson & Joy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:14,41
    Startnr: 15
    Förare: Ida Hansson
    Hund: Big Brazzel Xtra chic
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,86
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,35
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,79
  • Placering: 6
    Beatrice Svensson & Lazy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:55,53
    Startnr: 4
    Förare: Beatrice Svensson
    Hund: Blazer
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,11
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,90
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,42
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,10
  • Placering: 7
    Kim Malm & Jasså
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:06,47
    Startnr: 21
    Förare: Kim Malm
    Hund: Laphroaig’s Distiller’s Choice
    Ras: Cairnterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,23
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,63
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,24
  • Placering: 8
    Bodil Johansson & Blondie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 04:03,54
    Startnr: 5
    Förare: Bodil Johansson
    Hund: Cameron Lucky One
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:24,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,86
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,90
  • Placering: 9
    Ingela Hammar & Banjo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:02,39
    Startnr: 0
    Förare: Ingela Hammar
    Hund: Lakelabs Climbing Rock
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,32
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,86
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,21
  • Placering: 10
    Terese Blixt & Akela
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:21,87
    Startnr: 23
    Förare: Terese Blixt
    Hund: Akela
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,61
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,04
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 11
    Frida Larsson Jarnesand & Trixie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:23,48
    Startnr: 24
    Förare: Frida Larsson Jarnesand
    Hund: Trixie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:16,74
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,09
  • Placering: 12
    Bodil Litmark & Maya
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 02:47,72
    Startnr: 7
    Förare: Bodil Litmark
    Hund: POBE-S HEAR ME OUT
    Ras: Bichon Frise
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:59,71
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,90
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,11
  • Placering: 13
    Caroline Bilger & Sigge
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 5 Totaltid: 02:59,59
    Startnr: 9
    Förare: Caroline Bilger
    Hund: White matrix die alone
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 00:12,89
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:11,93
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:04,77
  • Placering: 14
    Gun-Brith Hugosson & Paddy
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:54,14
    Startnr: 14
    Förare: Gun-Brith Hugosson
    Hund: Astrosprings Omega
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,23
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,91
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 15
    Bodil Larsson & Lenita
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 06:11,23
    Startnr: 6
    Förare: Bodil Larsson
    Hund: Kustmarkens Lenita
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:40,29
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,94
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 16
    Annette Liljedahl & Gibbe
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:30,95
    Startnr: 3
    Förare: Annette Liljedahl
    Hund: Soul to Soul Gibson di numerus
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,20
  • Placering: 17
    Christine Tinder & Agnes
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 05:17,78
    Startnr: 12
    Förare: Christine Tinder
    Hund: Guldkulans Blue Lavender
    Ras: CockerSpanile
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,86
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,92