NW klass Sandhem, Mullsjö TSM 2019-10-12 Sandhem

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Hundkurser för Alla

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Maria Ihrén Domare 2: Karina Nielsen Domare 3: Marie Fogelquist Domare 4: Ann-louise Ryrvik

  • Placering: 1
    Anna-Lena Lindström & Ville
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:06,17
    Startnr: 56
    Förare: Anna-Lena Lindström
    Hund: Skallabackens Caspians Ville
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,35
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,66
    SSE
  • Placering: 2
    Anne Fredriksson & Julie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:33,81
    Startnr: 5
    Förare: Anne Fredriksson
    Hund: Ynnizin’s Turids Quickstep
    Ras: Polski Owczarek Nizinny
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,60
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,90
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,75
  • Placering: 3
    Anneli Leijon & Melvin
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:35,82
    Startnr: 31
    Förare: Anneli Leijon
    Hund: Wiggwill's Frankie Dawn
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,66
  • Placering: 4
    Katarina Leijon & Daisy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:38,84
    Startnr: 23
    Förare: Katarina Leijon
    Hund: Wijmas Keep The Line
    Ras: labrador
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,35
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,46
    SSE
  • Placering: 5
    Karin Nygren Kind & Palle
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:01,01
    Startnr: 59
    Förare: Karin Nygren Kind
    Hund: Leagården´s Fire Opal
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,72
  • Placering: 6
    Marianne Fransson & Stina
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:17,06
    Startnr: 46
    Förare: Marianne Fransson
    Hund: Good Girl’s Tomhswk Stina
    Ras: Parson Russel Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,90
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,16
  • Placering: 7
    Linda Johansson & Zoe
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:21,96
    Startnr: 58
    Förare: Linda Johansson
    Hund: Zetastar Brown Eyed Girl
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,66
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,59
  • Placering: 8
    Roger Kjellin & Scilla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:22,19
    Startnr: 70
    Förare: Roger Kjellin
    Hund: Vavoom´s Material girl
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,47
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,75
    SSE
  • Placering: 9
    Bodil Axelsson & Ravenclaw’s Fixa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:24,69
    Startnr: 67
    Förare: Bodil Axelsson
    Hund: Ravenclaw’s Fixa
    Ras: Dobermann
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,00
  • Placering: 10
    Sandra Magnusson & Frost
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:26,81
    Startnr: 57
    Förare: Sandra Magnusson
    Hund: Aymik's tuff roper
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,85
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,59
    SSE
  • Placering: 11
    Eva Borg & Daisy
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:34,57
    Startnr: 8
    Förare: Eva Borg
    Hund: Solisweet Red Hot Ruby
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,80
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,18
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,41
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,18
  • Placering: 12
    Karin Sundström & Freja
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:36,83
    Startnr: 28
    Förare: Karin Sundström
    Hund: Ny Hviddueholms Jackie Freja
    Ras: Vit herdehund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,34
  • Placering: 13
    Kerstin Fridlundh & Tjabo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 01:36,65
    Startnr: 12
    Förare: Kerstin Fridlundh
    Hund: Tjabo
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,56
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:24,37
  • Placering: 14
    Ann Strömberg & Charlie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 01:37,75
    Startnr: 78
    Förare: Ann Strömberg
    Hund: Cosmic Cover's Mill's Jackpot
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:09,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,88
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,81
    SSE
  • Placering: 15
    Therese Johansson & Lorax
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:14,94
    Startnr: 41
    Förare: Therese Johansson
    Hund: Dobvoyage Lorax
    Ras: Dobermann
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:35,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,33
  • Placering: 16
    Marie Palmgren & Mynta
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:16,77
    Startnr: 66
    Förare: Marie Palmgren
    Hund: Seamist spiced ice
    Ras: Collie, långhårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,21
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:23,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,06
  • Placering: 17
    Coco Moodysson & Ludde
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:37,37
    Startnr: 82
    Förare: Coco Moodysson
    Hund: Ludde
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,06
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,84
    SSE
  • Placering: 18
    Birgitta Wenzer & Molli
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:19,31
    Startnr: 33
    Förare: Birgitta Wenzer
    Hund: Residenset´s Count Me In
    Ras: Släthårig foxterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,56
  • Placering: 19
    Caroline Hagström & Brownie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:27,85
    Startnr: 47
    Förare: Caroline Hagström
    Hund: Woodhunt's Askrike Brownie
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,56
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,63
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 20
    Tommy Andersson & Elsa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:25,31
    Startnr: 35
    Förare: Tommy Andersson
    Hund: Grazatis Charmerande Cissi
    Ras: Dansk-Svensk Gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,44
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,56
  • Placering: 21
    Inger Malmström & Ruth
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 02:58,55
    Startnr: 55
    Förare: Inger Malmström
    Hund: Ruth
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,95
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,19
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 22
    Marina Eklund & Ludde
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:07,26
    Startnr: 75
    Förare: Marina Eklund
    Hund: Bachwi Hi Fi Mama
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,63
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,22
    SSE
  • Placering: 23
    Rosita Carlsson & Seb
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:07,60
    Startnr: 49
    Förare: Rosita Carlsson
    Hund: Giffels Lakrist Konfekt
    Ras: Amerikansk Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,82
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,50
  • Placering: 24
    Jinne Bohlin & Ozzy
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:34,49
    Startnr: 77
    Förare: Jinne Bohlin
    Hund: Leagården’s Ozzy
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,46
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,97
    SSE
  • Placering: 25
    Barbro Torseld & Prima
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:45,84
    Startnr: 53
    Förare: Barbro Torseld
    Hund: Noidens Quick Prima Quality
    Ras: Japansk spets
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,53
    SSE
  • Placering: 26
    Malin Ekström & Ceasar
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:49,53
    Startnr: 38
    Förare: Malin Ekström
    Hund: Ceasar
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,10
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,93
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 27
    Anna Thorsell Börjesson & Mexican Blackbird Grace Kelly
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:58,13
    Startnr: 64
    Förare: Anna Thorsell Börjesson
    Hund: Mexican Blackbird Grace Kelly
    Ras: American staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,07
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,81
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,25
  • Placering: 28
    Carola Holmström & YAMYAM
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:01,93
    Startnr: 54
    Förare: Carola Holmström
    Hund: YAMYAM
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,40
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,00
  • Placering: 29
    Annika Johansson & Barry
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:24,10
    Startnr: 4
    Förare: Annika Johansson
    Hund: Barry
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,16
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,22
  • Placering: 30
    Wiveka Blomqvist & Dante
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:28,72
    Startnr: 15
    Förare: Wiveka Blomqvist
    Hund: Sångfågelns Arbace
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,65
  • Placering: 31
    Elisabet Törnquist & Kivie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:52,81
    Startnr: 36
    Förare: Elisabet Törnquist
    Hund: Älvlekens Desiree
    Ras: Pudel, mellan
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,84
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,91
  • Placering: 32
    Inger Nilsson & Amira
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:30,18
    Startnr: 62
    Förare: Inger Nilsson
    Hund: Love of Bel's Amira af Exxon
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,43
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,84
  • Placering: 33
    Christina Thorén & Bill
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:33,06
    Startnr: 45
    Förare: Christina Thorén
    Hund: Bill
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:55,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,31
    SSE
  • Placering: 34
    Anna Sundman & Rocky
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:49,70
    Startnr: 26
    Förare: Anna Sundman
    Hund: EYEBALL'S RINO-AREGON
    Ras: Perro de Agua Espanol
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:30,35
  • Placering: 35
    Freda Thimell & Kylo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:11,25
    Startnr: 63
    Förare: Freda Thimell
    Hund: That's obvious Piri Piri
    Ras: Rhodesian ridgeback
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:51,63
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,28
    SSE
  • Placering: 36
    charlotta kronander & Nelson
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:31,94
    Startnr: 22
    Förare: charlotta kronander
    Hund: Lost'n Found Entei
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,91
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 37
    Lena Fag & Bosse
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 05:41,99
    Startnr: 80
    Förare: Lena Fag
    Hund: Vavooms Sylvester
    Ras: West highland white terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,71
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 02:08,53
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 38
    Lena-Maria Nilsson & Mach
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 05:43,71
    Startnr: 20
    Förare: Lena-Maria Nilsson
    Hund: Lundecock´s Electric Charge
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,90
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,81
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 39
    Erika Robertsson & Dobby
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:21,65
    Startnr: 76
    Förare: Erika Robertsson
    Hund: Madlands Midsomer Marsh Magna
    Ras: Portugisisk vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,43
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,22
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 40
    Anna Wetterstrand & Doris
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:00,85
    Startnr: 11
    Förare: Anna Wetterstrand
    Hund: Grazatis Dansanta Doris
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,38
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 41
    Lukas Moodysson & Pluto
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:26,29
    Startnr: 83
    Förare: Lukas Moodysson
    Hund: Pluto
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,04
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 42
    Ann Linde & Lisa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:30,25
    Startnr: 69
    Förare: Ann Linde
    Hund: Mandylike´s Loreen
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,34
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 43
    Marie Grostedt & Mimi
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:10,81
    Startnr: 81
    Förare: Marie Grostedt
    Hund: Tiwedas Busy Doing Nothing
    Ras: Welsh corgi cardigan
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,81
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 44
    Matilda Åsén Pedersen & Greta
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:19,85
    Startnr: 32
    Förare: Matilda Åsén Pedersen
    Hund: white matrix california gurls
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,79
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,06
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 45
    Anna-Lena Hällsten & Stina
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 06:11,07
    Startnr: 24
    Förare: Anna-Lena Hällsten
    Hund: Sjöbolyckans Diamonds are Forever
    Ras: Jack Russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,32
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 46
    Maria Baatz & Labelstaff here comes the sun
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 06:20,60
    Startnr: 29
    Förare: Maria Baatz
    Hund: Labelstaff here comes the sun
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,16
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 47
    Susanne Christensson & Svante
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:47,21
    Startnr: 71
    Förare: Susanne Christensson
    Hund: Sunglade's Amazing Alladin
    Ras: Pudel, mellan
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,43
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,78
    SSE
  • Placering: 48
    Lena Nyman & Lycka
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:33,44
    Startnr: 84
    Förare: Lena Nyman
    Hund: Gullmola Black Diamond
    Ras: Saluki
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,60
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,84
  • Placering: 49
    Rebecka Högegård & Pixel
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:37,25
    Startnr: 72
    Förare: Rebecka Högegård
    Hund: Skovfarmen's Red Shiny Pixel
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,59
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,66
  • Placering: 50
    Rigmor Groening & Tindra
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:01,17
    Startnr: 17
    Förare: Rigmor Groening
    Hund: Sheltielyckans catch The Starshine
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,29
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,88
  • Placering: 51
    Minella Ljungström & Charlie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:31,97
    Startnr: 25
    Förare: Minella Ljungström
    Hund: Flottatjärn's A Hobbit of Bandit
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,25
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:07,72
  • Placering: 52
    Tony Nilsson & Ludde
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 04:16,78
    Startnr: 39
    Förare: Tony Nilsson
    Hund: Likeims Urbino
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,75
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 53
    Katarina Pousette & Bosse
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 04:43,62
    Startnr: 18
    Förare: Katarina Pousette
    Hund: Järnklevs L'Ottavo
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,56
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 54
    Magnus Johansson & Kiera
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 04:49,57
    Startnr: 52
    Förare: Magnus Johansson
    Hund: Angelmoores One And Only
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,69
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 55
    Malin Björklund & Konrad
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 05:21,19
    Startnr: 10
    Förare: Malin Björklund
    Hund: Runnekullen’s Grumpy
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,04
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:05,15
  • Placering: 56
    Sandra nilsson & Shila
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 05:52,75
    Startnr: 21
    Förare: Sandra nilsson
    Hund: Kallaha
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,06
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,69
  • Placering: 57
    Sophi Nersäter Nilsson & Dribbla
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 06:00,59
    Startnr: 84
    Förare: Sophi Nersäter Nilsson
    Hund: Whiteboard's Dribble
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,78
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 58
    Anneli Lund & Joika
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 06:27,43
    Startnr: 68
    Förare: Anneli Lund
    Hund: Black Blossom Lady Joika
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,09
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:39,34
  • Placering: 59
    Martina Engborg & Texas
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 8 Totaltid: 06:21,65
    Startnr: 34
    Förare: Martina Engborg
    Hund: Texas
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:10,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,87
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 5
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 60
    Monica Johansson & Lyxa
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 06:14,50
    Startnr: 27
    Förare: Monica Johansson
    Hund: Mironik's Rebell
    Ras: Collie, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,50
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 61
    Henrik Uvesten & Molly
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 06:46,18
    Startnr: 3
    Förare: Henrik Uvesten
    Hund: Elli
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,18
  • Placering: 62
    Helena Florin & Ila
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 07:08,56
    Startnr: 85
    Förare: Helena Florin
    Hund: Sagan's Spectre
    Ras: Storpudel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,56
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 63
    Helen Wiland & Einar
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 3 Totaltid: 07:33,03
    Startnr: 30
    Förare: Helen Wiland
    Hund: Mally-Bo's King of our Days
    Ras: Dvärgschnauzer, svart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,03
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 64
    Linnéa Wallinder & Ace
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 08:22,57
    Startnr: 1
    Förare: Linnéa Wallinder
    Hund: Jomgarden's ace pequeno
    Ras: Podengo portugues, liso/pequeno
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,57
  • Placering: 65
    Emma Jörnäs-Maric & Grace
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 08:22,68
    Startnr: 74
    Förare: Emma Jörnäs-Maric
    Hund: Celso Prio Grace
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:22,68
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 66
    Sofia Larsson & Clara
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 06:31,50
    Startnr: 50
    Förare: Sofia Larsson
    Hund: Red Icon’s Hear the bells
    Ras: American staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,50
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 67
    Annika Carlsson & Sigge
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 08:11,00
    Startnr: 44
    Förare: Annika Carlsson
    Hund: Hot spices not a bad idea
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 68
    Malin Toll Hägg & Loup
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 08:15,75
    Startnr: 9
    Förare: Malin Toll Hägg
    Hund: Ängagårdens Eos
    Ras: Pinscher
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:45,75
  • Placering: 69
    Jennie Jacobson & Leo
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 06:53,00
    Startnr: 2
    Förare: Jennie Jacobson
    Hund: Coxica's Star Of Heaven
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 70
    Ina westen & Enzo
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 8 Totaltid: 06:36,47
    Startnr: 79
    Förare: Ina westen
    Hund: Chantlis Exclusive Elmo
    Ras: Xoloitzcuintle, stor
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,47
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 71
    Catarina Wallin & Enzo
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 9 Totaltid: 06:43,97
    Startnr: 43
    Förare: Catarina Wallin
    Hund: Björklången’s Black Buzzard
    Ras: Belgisk vallhund/ groenendael
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,97
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 72
    Elin Gilenmyr & Dewin
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 7 Totaltid: 08:30,00
    Startnr: 16
    Förare: Elin Gilenmyr
    Hund: Speedyqrowns Dynamite
    Ras: Collie, långhårig
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 73
    Sarah Wallinder & Frank
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 8 Totaltid: 08:30,00
    Startnr: 19
    Förare: Sarah Wallinder
    Hund: Lord Nelson's Fairy dance
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00