Två Dofter Av Augusti TSM 2019-08-17 Sundsvall

Arrangör: Matfors Brukshundklubb
Anordnare: Matfors BK

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Maria Gabrielsson Domare 2: Per-arne Bergström

  • Placering: 1
    Ingrid Andersson & Charlie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:03,05
    Startnr: 31
    Förare: Ingrid Andersson
    Hund: Graceline's Morandina
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,03
  • Placering: 2
    Rose-Marie Lovemark & Estelle
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:06,47
    Startnr: 5
    Förare: Rose-Marie Lovemark
    Hund: Stargolds Royal Estelle
    Ras: Labbe
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,21
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,88
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:24,07
  • Placering: 3
    Johanna Gudmunds & Ralf
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 07:05,80
    Startnr: 38
    Förare: Johanna Gudmunds
    Hund: Winning Line´s Casino Royale
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,46
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:40,25
  • Placering: 4
    Helena Forsström-Larsson & Brizzie
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 06:00,43
    Startnr: 26
    Förare: Helena Forsström-Larsson
    Hund: Meabbies Brizzie
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,25
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,62
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,56
  • Placering: 5
    Carin Ahlstedt & Zelma
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 0 Totaltid: 10:10,40
    Startnr: 11
    Förare: Carin Ahlstedt
    Hund: AlphasGoodGirl
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,75
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,18
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:21,47
  • Placering: 6
    Lena Bergström & Chuck
    Totalpoäng: 77.5 Totalfel: 0 Totaltid: 07:12,78
    Startnr: 10
    Förare: Lena Bergström
    Hund: Chuck
    Ras: Strävhårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,25
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 7
    Barbro Collin & Cookie
    Totalpoäng: 77.5 Totalfel: 0 Totaltid: 08:38,42
    Startnr: 37
    Förare: Barbro Collin
    Hund: Collbros Sugar Pie Honey
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,46
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,96
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 8
    Jannett Källänge & ZORAYA
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 29
    Förare: Jannett Källänge
    Hund: TEQUILAVILLE’S ZORAYA
    Ras: Bichon havanais
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 9
    Anna Pehrs & Alice
    Totalpoäng: 72.5 Totalfel: 0 Totaltid: 07:51,32
    Startnr: 24
    Förare: Anna Pehrs
    Hund: Blackbound Willow
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,64
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 10
    Madeleine Ulin & Agge
    Totalpoäng: 72.5 Totalfel: 0 Totaltid: 08:09,99
    Startnr: 35
    Förare: Madeleine Ulin
    Hund: Bling'z Agate
    Ras: Whippet
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,18
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 11
    rune werner & THEO
    Totalpoäng: 72.5 Totalfel: 0 Totaltid: 09:05,93
    Startnr: 30
    Förare: rune werner
    Hund: rosa torpets theodor
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:09,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 12
    Jenny Martinsson & Loke
    Totalpoäng: 72.5 Totalfel: 1 Totaltid: 08:15,21
    Startnr: 16
    Förare: Jenny Martinsson
    Hund: Quai´s Superguy
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:43,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,62
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 13
    Simone Grande & Alma
    Totalpoäng: 72.5 Totalfel: 1 Totaltid: 08:15,24
    Startnr: 22
    Förare: Simone Grande
    Hund: Brindle Alma
    Ras: hollandse herdershond korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:47,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,68
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 14
    Maria Eriksson & Ted
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 2 Totaltid: 08:45,52
    Startnr: 15
    Förare: Maria Eriksson
    Hund: Redqliff's It's Me Icon
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:51,93
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 15
    Marie Inglund & Alva
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 0 Totaltid: 08:57,77
    Startnr: 20
    Förare: Marie Inglund
    Hund: Trollglitter Näsvass
    Ras: Storpudel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,37
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 16
    Åsa Nord & Kalle
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 2 Totaltid: 06:53,25
    Startnr: 14
    Förare: Åsa Nord
    Hund: Tingvell's Unbreakable
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,50
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 17
    Elisabeth Holmberg & Salut
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 2 Totaltid: 09:31,49
    Startnr: 12
    Förare: Elisabeth Holmberg
    Hund: Stallbacka's Skåne Salut
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,46
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:49,03
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 18
    Lotta Färlin & Tristan
    Totalpoäng: 60.5 Totalfel: 0 Totaltid: 08:30,06
    Startnr: 21
    Förare: Lotta Färlin
    Hund: Rowntree Sergio
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,06
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 19
    Karin Köbin & Moltas
    Totalpoäng: 60.5 Totalfel: 2 Totaltid: 08:07,89
    Startnr: 41
    Förare: Karin Köbin
    Hund: Kurbitz Beatles-Sgt Pepper´s
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:16,43
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 01:50,02
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:16,44
  • Placering: 20
    Anna Finnes & Messi
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 06:57,33
    Startnr: 6
    Förare: Anna Finnes
    Hund: Yankee-Doodle
    Ras: Parson Russel Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,71
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,62
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 21
    Mikael Nyhlen & Polly
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 07:44,55
    Startnr: 3
    Förare: Mikael Nyhlen
    Hund: Fungo Juliet
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,65
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,90
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 22
    carina sundberg & Eomer
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 07:49,31
    Startnr: 18
    Förare: carina sundberg
    Hund: Duvasgårdens Vicke Vire
    Ras: leonberger
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,56
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 23
    Marie-Louise Andersson & OZZY
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 07:39,28
    Startnr: 25
    Förare: Marie-Louise Andersson
    Hund: Kölripans aussie book of souls
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,28
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 24
    Charlotte Bostedt & Charlie
    Totalpoäng: 59.5 Totalfel: 0 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 23
    Förare: Charlotte Bostedt
    Hund: Skogsglädjens Lord Of Happiness
    Ras: Fieldspaniel
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 25
    Anna Roos & Flash
    Totalpoäng: 57.5 Totalfel: 2 Totaltid: 09:52,93
    Startnr: 9
    Förare: Anna Roos
    Hund: Cajiro’s Flashback
    Ras: Aussie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,93
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 26
    Julia Svensson & Joppe
    Totalpoäng: 50.5 Totalfel: 2 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 7
    Förare: Julia Svensson
    Hund: Joppe
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 27
    Anette Dahlgren & Bonnie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 07:40,46
    Startnr: 2
    Förare: Anette Dahlgren
    Hund: Vidjoels Oksana Baiul
    Ras: Gordonsetter
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,71
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 28
    Pernilla Näs & Messi
    Totalpoäng: 49.5 Totalfel: 0 Totaltid: 08:32,34
    Startnr: 36
    Förare: Pernilla Näs
    Hund: Ruskus Black Army
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 01:32,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,03
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 29
    Ove Lind & Lee
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 4 Totaltid: 09:03,15
    Startnr: 39
    Förare: Ove Lind
    Hund: Rockdove´s Sparkling Life
    Ras: Labrador
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,15
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 30
    Anna Ekholm & Elis
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 4 Totaltid: 10:53,63
    Startnr: 4
    Förare: Anna Ekholm
    Hund: WildN'Beauty's Pick Me Up
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,63
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 31
    Jan Köbin & Kurbitz Abba Fernando
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 4 Totaltid: 10:08,25
    Startnr: 8
    Förare: Jan Köbin
    Hund: Kurbitz Abba Fernando
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:38,25
  • Placering: 32
    Anna-Lena Vestman & Mimas
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 2 Totaltid: 08:20,34
    Startnr: 13
    Förare: Anna-Lena Vestman
    Hund: Springerlykkans Amazing Adam
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,34
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 33
    Agneta Kojan Wedin & Ixo
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 2 Totaltid: 08:36,56
    Startnr: 1
    Förare: Agneta Kojan Wedin
    Hund: Enando’s Jolly Jazz
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,56
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 34
    Inger Danielsson & Greta
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 4 Totaltid: 08:33,78
    Startnr: 33
    Förare: Inger Danielsson
    Hund: Fjällfarmens Greta
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,78
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 35
    Ann-Sofie Ljung & Robin Hood
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 4 Totaltid: 09:49,96
    Startnr: 34
    Förare: Ann-Sofie Ljung
    Hund: Higher And Higher Robin Hood
    Ras: Irländsk Röd Setter
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:45,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:34,96
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 36
    Barbro Ulriksson & Bosse
    Totalpoäng: 18 Totalfel: 2 Totaltid: 10:44,56
    Startnr: 19
    Förare: Barbro Ulriksson
    Hund: Macita´s Boss Bottled
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 01:29,56
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00