Kiruna Brukshundklubb TSM 2020-03-07 Kiruna

Arrangör: Kiruna Brukshundklubb
Anordnare: Kiruna Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW3

Domare 1: Camilla Fagervall Domare 2: Per-Arne Bergström

  • Placering: 1
    Lena Ryngmark & Elsa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 10:02,20
    Startnr: 11
    Förare: Lena Ryngmark
    Hund: Maalarigårdens Elsa Af Aiden
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,69
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:21,44
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:32,10
  • Placering: 2
    Maria Forsberg & Ökke
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 12:43,72
    Startnr: 9
    Förare: Maria Forsberg
    Hund: Jebas öcke
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,53
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:30,72
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:59,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:48,35
  • Placering: 3
    Erica Svanered & Kompis
    Totalpoäng: 95 Totalfel: 3 Totaltid: 15:01,87
    Startnr: 1
    Förare: Erica Svanered
    Hund: Lövhyddans Kompis
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 20
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:54,34
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:15,57
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:21,96
  • Placering: 4
    Annika Danielsson Höri & Lycka
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 0 Totaltid: 13:37,40
    Startnr: 12
    Förare: Annika Danielsson Höri
    Hund: Coworker's You Learn
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,87
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 05:39,15
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:33,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:10,07
  • Placering: 5
    Hanna Sundwall & Gilla
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 0 Totaltid: 15:52,63
    Startnr: 4
    Förare: Hanna Sundwall
    Hund: Mixalex Gilla
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:23,07
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 05:54,62
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:53,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:41,25
  • Placering: 6
    Tony Krigh & Jonky
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 2 Totaltid: 14:29,85
    Startnr: 5
    Förare: Tony Krigh
    Hund: Försvarsmaktens Jonky IV
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:10,56
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:40,79
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:38,50
  • Placering: 7
    Susanne Lindberg & Hagel
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 2 Totaltid: 14:40,07
    Startnr: 7
    Förare: Susanne Lindberg
    Hund: Burviks Bert
    Ras: Korthårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,28
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:27,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:29,88
    SSE
  • Placering: 8
    Angelica Lindvall & Quta
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 16:07,03
    Startnr: 14
    Förare: Angelica Lindvall
    Hund: Megavolts Brandfarliga Britta
    Ras: Hollandse herdershond
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:14,75
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:11,90
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:40,38
  • Placering: 9
    Julia Helmersson & Leo
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 5 Totaltid: 16:07,40
    Startnr: 8
    Förare: Julia Helmersson
    Hund: Gluntens Leopold
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 20
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 03:50,28
    Fordon:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 04:47,12
  • Placering: 10
    Christina Kvarnström & Kalla
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 4 Totaltid: 19:48,38
    Startnr: 10
    Förare: Christina Kvarnström
    Hund: Leagårdens Red and Tan Kalla
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:33,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 06:45,19
  • Placering: 11
    Ulrika Falk Wallberg & Frozt
    Totalpoäng: 56 Totalfel: 2 Totaltid: 16:33,95
    Startnr: 13
    Förare: Ulrika Falk Wallberg
    Hund: Ahtfan&Inugamis X'Ing Frazze
    Ras: American hairless terrier coated
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 05:46,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:06,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 05:11,29
  • Placering: 12
    Helena Stoltz & Flaxa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 16:41,60
    Startnr: 2
    Förare: Helena Stoltz
    Hund: Flaxa av Centaurus
    Ras: Belgisk vallhund/Malinois
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:08,44
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:47,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:45,47
  • Placering: 13
    Eva Jonsson & Keena
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 17:16,84
    Startnr: 6
    Förare: Eva Jonsson
    Hund: High Score I Love To Love
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:28,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:18,72
  • Placering: 14
    Benita Edström & Zara
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 18:06,60
    Startnr: 3
    Förare: Benita Edström
    Hund: Linda-Mari
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 05:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:36,60