Lilla Friluftsnosen 3 TSM 2020-08-21 Örkelljunga/Skåne

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Lenas Lek och Fritid

Totalresultat för TSM NW3

Domare 1: Lotta Castell Domare 2: Ann-Louise Ryrvik

  • Placering: 1
    Barbro Ekenberg & Wilco
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 0 Totaltid: 21:05,94
    Startnr: 13
    Förare: Barbro Ekenberg
    Hund: My Nr One Wilco FTW
    Ras: border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:12,09
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 08:19,10
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:49,50
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 06:45,25
  • Placering: 2
    Annika Sahlin & Bonus
    Totalpoäng: 71 Totalfel: 2 Totaltid: 20:12,75
    Startnr: 10
    Förare: Annika Sahlin
    Hund: Verbascum Nigrum Rubus
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 07:19,07
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:33,78
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 06:49,90
  • Placering: 3
    Jenny Herbertsson & Kia
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 0 Totaltid: 21:13,11
    Startnr: 11
    Förare: Jenny Herbertsson
    Hund: Livsgnistans Katitzi
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:19,35
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 08:12,40
    Fordon:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:56,96
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 06:44,40
  • Placering: 4
    Agneta Cottin & Isis
    Totalpoäng: 41 Totalfel: 3 Totaltid: 21:16,32
    Startnr: 18
    Förare: Agneta Cottin
    Hund: Mironik's Isis
    Ras: Collie, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:13,22
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 1
    Tid: 08:03,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:59,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 07:00,00
  • Placering: 5
    Pernilla Hansson & Bailey
    Totalpoäng: 39 Totalfel: 6 Totaltid: 21:13,53
    Startnr: 1
    Förare: Pernilla Hansson
    Hund: Mister milou's after dark
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 07:43,53
    Fordon:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 07:00,00
  • Placering: 6
    Lina Krokström & Charlie
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 2 Totaltid: 21:46,90
    Startnr: 4
    Förare: Lina Krokström
    Hund: Galottens Rotatorkuff
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 08:27,09
    Fordon:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 06:49,81
  • Placering: 7
    Michaela Andreasson & Loke
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 2 Totaltid: 20:59,88
    Startnr: 5
    Förare: Michaela Andreasson
    Hund: Jämtesjöns Loke av Ella
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 08:13,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:32,84
    Utomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 06:43,54
  • Placering: 8
    Ann Samsioe & Engla
    Totalpoäng: 36 Totalfel: 0 Totaltid: 21:28,06
    Startnr: 17
    Förare: Ann Samsioe
    Hund: Mörkehäll Engla
    Ras: Curly coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:16,16
    Inomhus:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 08:12,91
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:59,49
    Utomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 06:59,50
  • Placering: 9
    Ros-Marie Dellgran & Buddy
    Totalpoäng: 34 Totalfel: 4 Totaltid: 21:37,93
    Startnr: 12
    Förare: Ros-Marie Dellgran
    Hund: Rödtottarnas Sjöbuse
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:24,37
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 08:13,56
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 07:00,00
  • Placering: 10
    Sussie & Hemi
    Totalpoäng: 33 Totalfel: 4 Totaltid: 21:06,18
    Startnr: 8
    Förare: Susanne Anderson
    Hund: Oden-staff Iron Man
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,62
    Inomhus:
    Poäng: 2
    Fel: 4
    Tid: 08:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:32,28
    Utomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 0
    Tid: 06:54,28
  • Placering: 11
    Elisabeth Ekeroth & Judith
    Totalpoäng: 31 Totalfel: 4 Totaltid: 21:36,53
    Startnr: 15
    Förare: Elisabeth Ekeroth
    Hund: Ammiellas Judith Prinsessa Af Veum
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 08:30,00
    Fordon:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:51,28
    Utomhus:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 06:45,25
  • Placering: 12
    Erika Ljungberg & Thabbie
    Totalpoäng: 30 Totalfel: 0 Totaltid: 20:14,41
    Startnr: 7
    Förare: Erika Ljungberg
    Hund: Hayawani Thabela Azima
    Ras: Rhodesian Ridgeback
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 07:54,44
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:10,69
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 06:44,28
  • Placering: 13
    Heléne Berzelius & Balder
    Totalpoäng: 28 Totalfel: 4 Totaltid: 21:50,94
    Startnr: 6
    Förare: Heléne Berzelius
    Hund: Happy Pearls Dark Heaven
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 08:20,94
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 4
    Fel: 0
    Tid: 07:00,00
  • Placering: 14
    Sofia Olsson & Glenn
    Totalpoäng: 27 Totalfel: 4 Totaltid: 20:42,35
    Startnr: 2
    Förare: Sofia Olsson
    Hund: Skovfarmen's Brown Nooroo NoName
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:21,47
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 07:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 06:50,88
  • Placering: 15
    Monica Persson & Kotten
    Totalpoäng: 24 Totalfel: 5 Totaltid: 20:28,27
    Startnr: 3
    Förare: Monica Persson
    Hund: Beachrunner´s Pannacotta
    Ras: Parson Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 8
    Fel: 1
    Tid: 02:17,84
    Inomhus:
    Poäng: 6
    Fel: 2
    Tid: 08:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:40,43
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 07:00,00
  • Placering: 16
    Meri Snellman & Zero
    Totalpoäng: 18 Totalfel: 0 Totaltid: 21:48,97
    Startnr: 16
    Förare: Meri Snellman
    Hund: Orkanens Znille Zting
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 08:30,00
    Fordon:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 03:48,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 07:00,00
  • Placering: 17
    Helen Persson & Nisse
    Totalpoäng: 12 Totalfel: 2 Totaltid: 20:58,72
    Startnr: 9
    Förare: Helen Persson
    Hund: Straight Flush Super Trouper
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 07:28,72
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 4
    Fel: 0
    Tid: 07:00,00
  • Placering: 18
    Sonja Wallin & Trolla
    Totalpoäng: 3 Totalfel: 4 Totaltid: 21:56,03
    Startnr: 14
    Förare: Sonja Wallin
    Hund: Sjövallarens Carmensita
    Ras: Bordercollie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 3
    Fel: 2
    Tid: 08:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:57,03
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 06:59,00