Prästgårdsnosen TSM 2018-10-21 Söderköping

Arrangör: Söderköpings Brukshundklubb
Anordnare: Söderköpings BK

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Karin Blom

  • Placering: 1
    Beatrice Bergqvist & Simbaa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:36,69
    Startnr: 3
    Förare: Beatrice Bergqvist
    Hund: Cezeta All included
    Ras: American staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,04
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,06
  • Placering: 2
    Irene Tostar & Koffi
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 3 Totaltid: 05:24,24
    Startnr: 10
    Förare: Irene Tostar
    Hund: Ryegate's Wishful Sinful
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,80
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,23
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:51,21
  • Placering: 3
    Åsa Liderfors Verlage & Gin
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 3 Totaltid: 07:53,81
    Startnr: 6
    Förare: Åsa Liderfors Verlage
    Hund: Havrevingens Gin
    Ras: Hollandse herdershond, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:55,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,08
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,35
    SSE
  • Placering: 4
    Ingela Larsson Kindeland & Essie
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 4 Totaltid: 09:06,87
    Startnr: 13
    Förare: Ingela Larsson Kindeland
    Hund: Cockernest Essie of Hero
    Ras: Cocker
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:20,29
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:24,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:22,39
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 5
    Madeleine Björnskiöld & Blue Lagoon Kiwi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 07:45,34
    Startnr: 16
    Förare: Madeleine Björnskiöld
    Hund: Blue Lagoon Kiwi
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,51
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:11,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,39
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 6
    Maria Blomberg & Yin
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 08:33,22
    Startnr: 12
    Förare: Maria Blomberg
    Hund: Yin
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,84
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 7
    Mia Avourin Danielson & Myrra
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 06:50,99
    Startnr: 17
    Förare: Mia Avourin Danielson
    Hund: Blackneck's A'Myrra
    Ras: Belgisk Vallhund/Malinois
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,02
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,22
  • Placering: 8
    Ann Loorents & Mille
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 07:09,70
    Startnr: 1
    Förare: Ann Loorents
    Hund: MilSean
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:39,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,45
  • Placering: 9
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 3 Totaltid: 09:22,56
    Startnr: 15
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:54,98
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:57,58
  • Placering: 10
    Catharina Hjärtström & Felix
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 4 Totaltid: 07:27,98
    Startnr: 4
    Förare: Catharina Hjärtström
    Hund: Färingehusets Isidor
    Ras: Dvärgpudel
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,57
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,41
  • Placering: 11
    Heléne Berzelius & Balder
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 4 Totaltid: 09:52,99
    Startnr: 11
    Förare: Heléne Berzelius
    Hund: Happy Pearls Dark Heaven
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,99
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Susanne Eriksson & Amber
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 6 Totaltid: 09:48,03
    Startnr: 19
    Förare: Susanne Eriksson
    Hund: Gnällspikens Amber Queen
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,03
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Anne-Marie Linderö & Kero
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 6 Totaltid: 10:03,52
    Startnr: 2
    Förare: Anne-Marie Linderö
    Hund: Lapprott´s Algott
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:33,52
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Eva Linderoth & Wille
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 07:33,03
    Startnr: 9
    Förare: Eva Linderoth
    Hund: Seasymphony Great Balls of Fire
    Ras: Golden retriver
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,15
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,88
  • Placering: 15
    Ullis & Nemo
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 10:30,00
    Startnr: 20
    Förare: Ulrika Forsius
    Hund: Lundens Bellagotto Twilight
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Eileen ingulfsson & Pearl
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 09:18,74
    Startnr: 7
    Förare: Eileen ingulfsson
    Hund: Westerner Fan-C-Pearl
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,74
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Magdalena Berwid & Cayla
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 10:11,72
    Startnr: 5
    Förare: Magdalena Berwid
    Hund: Fervens Fera Cute-Cayla
    Ras: American staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,72
    Utomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Inger Sjöstrand & Milou
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 7 Totaltid: 09:37,48
    Startnr: 14
    Förare: Inger Sjöstrand
    Hund: Milou
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12.5
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,48
  • Placering: 19
    Susanne Caldemar & Ella
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 08:35,30
    Startnr: 18
    Förare: Susanne Caldemar
    Hund: Ducktollers Stracciatella McSpike
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,30
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00