Nipnosen TSM 2019-06-09 Ramsele

Arrangör: Sollefteå Brukshundklubb
Anordnare: Sollefteå Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Mats Hedlund Domare 2: Sara Lahti

  • Placering: 1
    Barbro Collin & Cookie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 07:26,73
    Startnr: 21
    Förare: Barbro Collin
    Hund: Collbros Sugar Pie Honey
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,35
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 2
    Madeleine Ulin & Agge
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 0 Totaltid: 04:48,13
    Startnr: 31
    Förare: Madeleine Ulin
    Hund: Bling'z Agate
    Ras: Whippet
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,63
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,31
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,19
    SSE
  • Placering: 3
    Eleanor Dahlberg & Yadi
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 0 Totaltid: 05:26,38
    Startnr: 23
    Förare: Eleanor Dahlberg
    Hund: Antonella von Axima
    Ras: Belgisk vallhund/ Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,10
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 01:48,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:34,07
  • Placering: 4
    Stina Olofsson & Gorm
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 0 Totaltid: 05:37,30
    Startnr: 28
    Förare: Stina Olofsson
    Hund: Gorm
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,43
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,50
  • Placering: 5
    Ingela Markström & Amy
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 0 Totaltid: 06:03,65
    Startnr: 34
    Förare: Ingela Markström
    Hund: Amy
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,10
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:21,24
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,31
  • Placering: 6
    Anette Dahlgren & Bonnie
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 0 Totaltid: 06:45,84
    Startnr: 11
    Förare: Anette Dahlgren
    Hund: Vidjoels Oksana Baiul
    Ras: Gordonsetter
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,93
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 01:58,63
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,53
  • Placering: 7
    Anna-Lena Vestman & Mimas
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 0 Totaltid: 06:47,10
    Startnr: 32
    Förare: Anna-Lena Vestman
    Hund: Springerlykkans Amazing Adam
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,79
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:31,90
  • Placering: 8
    Curt Helen & Ronni
    Totalpoäng: 86 Totalfel: 1 Totaltid: 06:01,89
    Startnr: 26
    Förare: Curt Helen
    Hund: Everics Ronni
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,06
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:50,71
  • Placering: 9
    Pernilla Näs & Messi
    Totalpoäng: 76 Totalfel: 0 Totaltid: 07:27,22
    Startnr: 27
    Förare: Pernilla Näs
    Hund: Ruskus Black Army
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,47
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 10
    Birgitta Melin & Loxie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 06:13,05
    Startnr: 1
    Förare: Birgitta Melin
    Hund: Loxia
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,40
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,62
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Kristina Aronsson & ABBE
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:15,19
    Startnr: 30
    Förare: Kristina Aronsson
    Hund: Everics Albin
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,81
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,94
  • Placering: 12
    Pia Silling & Nori
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 0 Totaltid: 06:23,36
    Startnr: 20
    Förare: Pia Silling
    Hund: Fairymoves Blue Velvet
    Ras: AustralienShepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,29
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,07
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Anna Pettersson & Jacky
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 0 Totaltid: 07:35,09
    Startnr: 33
    Förare: Anna Pettersson
    Hund: Vitahotellets Patrik Puka
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,65
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:56,72
  • Placering: 14
    Camilla Dahlberg & Bolero
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 1 Totaltid: 06:32,98
    Startnr: 36
    Förare: Camilla Dahlberg
    Hund: Turbulens Bolero
    Ras: Belgisk vallhund/Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,45
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Stina Lifvergren & Peikko
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 2 Totaltid: 09:38,39
    Startnr: 7
    Förare: Stina Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Röllipeikko
    Ras: Finsk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:38,39
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Marie Bankhed & Söpnarby Varri
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 4 Totaltid: 06:53,47
    Startnr: 2
    Förare: Marie Bankhed
    Hund: Söpnarby Varri
    Ras: Lapsk Vallhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,43
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,48
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:46,56
  • Placering: 17
    Emma Berglund & Gruffa
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 0 Totaltid: 07:23,98
    Startnr: 16
    Förare: Emma Berglund
    Hund: Försvarsmaktens Gruffa
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,82
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Veronica Bonell & Texas
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 1 Totaltid: 06:35,35
    Startnr: 18
    Förare: Veronica Bonell
    Hund: Anemicos Texas
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,13
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Rose-Marie Lovemark & Estelle
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 05:39,23
    Startnr: 17
    Förare: Rose-Marie Lovemark
    Hund: Stargolds Royal Estelle
    Ras: Labbe
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,13
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,10
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    SSE
  • Placering: 20
    Jenny Holmgren & Kola
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 06:09,77
    Startnr: 38
    Förare: Jenny Holmgren
    Hund: Ida
    Ras: Cockerspaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,42
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,97
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:55,38
  • Placering: 21
    Ingalill Johansson & Bozze
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 07:13,38
    Startnr: 35
    Förare: Ingalill Johansson
    Hund: Truxelis Bozze
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,38
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    rune werner & THEO
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 0 Totaltid: 06:20,57
    Startnr: 29
    Förare: rune werner
    Hund: rosa torpets theodor
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,19
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Maine Lundberg & Rowntree Simonetta
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 0 Totaltid: 06:21,24
    Startnr: 37
    Förare: Maine Lundberg
    Hund: Rowntree Simonetta
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,21
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,03
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Britt-Mari Törnquist & Emil
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 0 Totaltid: 06:54,73
    Startnr: 24
    Förare: Britt-Mari Törnquist
    Hund: Anjins Ramon
    Ras: Schnauzer, svart
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,48
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:57,25
  • Placering: 25
    Sonja Mattsson & Silogårdens Juno
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 2 Totaltid: 06:26,78
    Startnr: 22
    Förare: Sonja Mattsson
    Hund: Silogårdens Juno
    Ras: Beauceron
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,03
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 26
    Lena Bergström & Chuck
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 2 Totaltid: 07:07,56
    Startnr: 4
    Förare: Lena Bergström
    Hund: Chuck
    Ras: Strävhårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,03
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 27
    Jessica Jonsson & GW
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 4 Totaltid: 06:46,87
    Startnr: 8
    Förare: Jessica Jonsson
    Hund: GW
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,75
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 28
    Erik Lifvergren & Vakkra
    Totalpoäng: 52 Totalfel: 2 Totaltid: 09:11,38
    Startnr: 3
    Förare: Erik Lifvergren
    Hund: Lapinlunas Kovinkaunis
    Ras: Finsk Lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,38
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 29
    Barbro Ulriksson & Bosse
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 09:05,66
    Startnr: 13
    Förare: Barbro Ulriksson
    Hund: Macita´s Boss Bottled
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,16
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:45,50
  • Placering: 30
    Helena Gustafsson & Mysak
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 03:07,60
    Startnr: 14
    Förare: Helena Gustafsson
    Hund: Pos Angel Uriel
    Ras: lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:23,13
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 00:24,62
  • Placering: 31
    Kristina Sjödin & Balder
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:29,44
    Startnr: 12
    Förare: Kristina Sjödin
    Hund: Nikkitorpets Kansas
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,10
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 32
    Carin Ahlstedt & Zelma
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 06:57,31
    Startnr: 9
    Förare: Carin Ahlstedt
    Hund: AlphasGoodGirl
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,72
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 33
    Rolf Lind & Sixten Buhund
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 7 Totaltid: 08:32,75
    Startnr: 19
    Förare: Rolf Lind
    Hund: Sixten
    Ras: Norsk buhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:13,53
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 34
    Erik Larsson & Ilo
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 6 Totaltid: 06:36,15
    Startnr: 5
    Förare: Erik Larsson
    Hund: Ilo
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,15
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 35
    Charlotte Bostedt & Charlie
    Totalpoäng: 34 Totalfel: 1 Totaltid: 08:36,52
    Startnr: 10
    Förare: Charlotte Bostedt
    Hund: Skogsglädjens Lord Of Happiness
    Ras: Fieldspaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,29
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 1
    Tid: 02:46,23
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 36
    Marie Wiklund & Lurven
    Totalpoäng: 32 Totalfel: 1 Totaltid: 07:54,53
    Startnr: 6
    Förare: Marie Wiklund
    Hund: Lurven
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 01:54,53
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 37
    Ingrid Ludwig & Holly
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 8 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 15
    Förare: Ingrid Ludwig
    Hund: JackiedogsHolly
    Ras: Jack russell terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 4
    Tid: 03:00,00