Höstsniffen 2 TSM 2020-10-11 Sollefteå

Arrangör: Sollefteå Brukshundklubb
Anordnare: Sollefteå Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Birgitta Sondell

  • Placering: 1
    Kristina Aronsson & ABBE
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 12:25,41
    Startnr: 10
    Förare: Kristina Aronsson
    Hund: Everics Albin
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:05,12
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:54,32
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:25,97
  • Placering: 2
    Helena Forsström-Larsson & Lime
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 0 Totaltid: 12:00,22
    Startnr: 12
    Förare: Helena Forsström-Larsson
    Hund: OOO Add Lime and get prime time
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:32,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,72
  • Placering: 3
    Malin Dahlqvist & Lincon
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 0 Totaltid: 09:42,62
    Startnr: 15
    Förare: Malin Dahlqvist
    Hund: Lincon
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,81
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,81
  • Placering: 4
    Sonja Mattsson & Silogårdens Juno
    Totalpoäng: 49.5 Totalfel: 2 Totaltid: 11:43,41
    Startnr: 11
    Förare: Sonja Mattsson
    Hund: Silogårdens Juno
    Ras: Beauceron
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,41
  • Placering: 5
    rune werner & THEO
    Totalpoäng: 47.5 Totalfel: 4 Totaltid: 14:14,12
    Startnr: 13
    Förare: rune werner
    Hund: rosa torpets theodor
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:44,12
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 6
    Eleanor Dahlberg & Bhoopy
    Totalpoäng: 39.5 Totalfel: 2 Totaltid: 14:17,29
    Startnr: 8
    Förare: Eleanor Dahlberg
    Hund: El-Jo-Mi's Beautiful Bhetty Bhoopy
    Ras: Belgisk vallhund/ Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:17,34
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:59,95
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 7
    Marie Krigh & Krutow
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 4 Totaltid: 11:45,39
    Startnr: 18
    Förare: Marie Krigh
    Hund: Mixalex Krutow
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:59,98
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,41
  • Placering: 8
    Johanna Sandström & Hero
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 6 Totaltid: 12:41,38
    Startnr: 14
    Förare: Johanna Sandström
    Hund: Momabo's Meditation Sensations
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,38
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 9
    Anette Dahlgren & Bella
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 4 Totaltid: 12:07,31
    Startnr: 17
    Förare: Anette Dahlgren
    Hund: Golden Pearls Black Lambada
    Ras: Gordonsetter
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:51,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,03
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 10
    Ulrika Hedberg & Joker
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 4 Totaltid: 12:34,88
    Startnr: 20
    Förare: Ulrika Hedberg
    Hund: Conover’s Believe The Joker
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,88
  • Placering: 11
    Berra & Iger
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 4 Totaltid: 12:42,19
    Startnr: 1
    Förare: Bernt Viklund
    Hund: FM Iger
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:12,19
  • Placering: 12
    Pia Silling & Nori
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 4 Totaltid: 13:20,97
    Startnr: 3
    Förare: Pia Silling
    Hund: Fairymoves Blue Velvet
    Ras: AustralienShepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:50,97
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 13
    Barbro Axelsson & Ice
    Totalpoäng: 23 Totalfel: 6 Totaltid: 14:30,00
    Startnr: 19
    Förare: Barbro Axelsson
    Hund: Ice
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 14
    Birgitta Sewerin & Bizzy
    Totalpoäng: 22.5 Totalfel: 0 Totaltid: 14:30,00
    Startnr: 9
    Förare: Birgitta Sewerin
    Hund: Blue wingfire`s hypnotiq breeze
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 15
    Aina Danielsson & Ockra
    Totalpoäng: 15 Totalfel: 6 Totaltid: 11:36,65
    Startnr: 7
    Förare: Aina Danielsson
    Hund: Ockra av Midälvaland
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 01:06,65
  • Placering: 16
    Curt Helen & Ronni
    Totalpoäng: 13 Totalfel: 2 Totaltid: 14:30,00
    Startnr: 6
    Förare: Curt Helen
    Hund: Everics Ronni
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 17
    Pernilla Näs & Messi
    Totalpoäng: 12 Totalfel: 4 Totaltid: 14:30,00
    Startnr: 4
    Förare: Pernilla Näs
    Hund: Ruskus Black Army
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 18
    Helen Thalen & Nova
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 2 Totaltid: 14:30,00
    Startnr: 2
    Förare: Helen Thalen
    Hund: Stella-Nova
    Ras: Vit herdehund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 19
    Jeanette Öhgren & Appen
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 4 Totaltid: 14:30,00
    Startnr: 5
    Förare: Jeanette Öhgren
    Hund: Amazing Toys Wi-Fi Added Appen
    Ras: Russkiy Toy
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00