TSM 2020-03-15 Härryda

Arrangör: SBK Göteborgsavdelning
Anordnare: SBK Göteborgsavdelningen

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Annica Johansson Domare 2: Maria Ihrén

  • Placering: 1
    Martina Carlson & Everics Calvadoz
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:33,70
    Startnr: 10
    Förare: Martina Carlson
    Hund: Everics Calvadoz
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,15
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,65
  • Placering: 2
    Barbro Larsson & Agnes
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:52,96
    Startnr: 17
    Förare: Barbro Larsson
    Hund: Miss Magoo´s Dilicious Agnes
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:22,59
  • Placering: 3
    Helene Johansson & Prinzen
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:05,37
    Startnr: 11
    Förare: Helene Johansson
    Hund: Choowo-Liz Whispering Cloud
    Ras: Miniature american shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:50,40
  • Placering: 4
    Lisa Ekström & Lumi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:08,49
    Startnr: 34
    Förare: Lisa Ekström
    Hund: Strandkungens Sahara Hotnight
    Ras: Vit herdehund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,30
    SSE
  • Placering: 5
    Anne Knutsson & Harry
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:00,66
    Startnr: 16
    Förare: Anne Knutsson
    Hund: Blixt
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,75
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:10,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,19
  • Placering: 6
    Christina Andersson & Dumle
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:12,78
    Startnr: 28
    Förare: Christina Andersson
    Hund: Mandylike´s Gingernut
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:32,37
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,63
  • Placering: 7
    cecilia olsson & Ruth
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:22,91
    Startnr: 38
    Förare: cecilia olsson
    Hund: Nordic Paws Lykke Ruth
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,53
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,47
  • Placering: 8
    Cecilia Staffansdotter & Musse
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:07,48
    Startnr: 1
    Förare: Cecilia Staffansdotter
    Hund: Musse
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,18
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,68
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 9
    Malin Laitinen & Hedvig
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:09,85
    Startnr: 8
    Förare: Malin Laitinen
    Hund: Your choice Shakira
    Ras: Ungersk vizsla, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,63
    SSE
  • Placering: 10
    Lena Ringström & Nilla
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:25,14
    Startnr: 6
    Förare: Lena Ringström
    Hund: Gnipagrottans Bedårande Blenda
    Ras: Norsk buhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,43
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,34
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 11
    Linda Skog & Lexus
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:33,99
    Startnr: 30
    Förare: Linda Skog
    Hund: Rapport´s Lexus
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,15
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 12
    Anette Berg & Tian
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:32,63
    Startnr: 13
    Förare: Anette Berg
    Hund: Bubbelmammas High Expectations
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,94
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 13
    Siri Persson & Dimma
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 05:42,18
    Startnr: 33
    Förare: Siri Persson
    Hund: Onedis Dimma
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,47
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 14
    Ida Johansson & Musse
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:09,50
    Startnr: 32
    Förare: Ida Johansson
    Hund: Arelidsaussie Calm Black Hawk
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,19
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 15
    Kristina Lander & Fiffi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:35,53
    Startnr: 27
    Förare: Kristina Lander
    Hund: Rednal Free Spirit
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,53
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 16
    Ingela Käll & Gaucha
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 04:55,12
    Startnr: 5
    Förare: Ingela Käll
    Hund: Jomgarden's Ura
    Ras: Berger des Pyrenées à poil long
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:53,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,06
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 17
    Anna Imstedt & Morris
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 06:14,84
    Startnr: 36
    Förare: Anna Imstedt
    Hund: Dollywood´s Are You Ready
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:54,41
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 18
    Eva Svanstedt & Chess Player Rocky Raccoon
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:50,03
    Startnr: 20
    Förare: Eva Svanstedt
    Hund: Chess Player Rocky Raccoon
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,84
  • Placering: 19
    Maria Baatz & Labelstaff here comes the sun
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:05,71
    Startnr: 18
    Förare: Maria Baatz
    Hund: Labelstaff here comes the sun
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,93
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:15,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:57,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 20
    Jessica Abony & Asker
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:11,22
    Startnr: 15
    Förare: Jessica Abony
    Hund: Asker
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 21
    Lena Lövgren & Odessa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:11,52
    Startnr: 21
    Förare: Lena Lövgren
    Hund: Hässlehoffs Odessa-Sennadotter
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,34
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,18
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 22
    Hanna Gilbert & Maya
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:26,62
    Startnr: 14
    Förare: Hanna Gilbert
    Hund: Lab Nova Jummy jam
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,43
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,19
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 23
    Mikael Fröling & Dixie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:33,38
    Startnr: 7
    Förare: Mikael Fröling
    Hund: Taxitaxi’s Merope
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,35
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 24
    Åsa Engelin & Aska
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:44,60
    Startnr: 3
    Förare: Åsa Engelin
    Hund: Virginia
    Ras: Schnauzer, peppar & salt
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,44
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,16
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 25
    Alma Eriksson & smilla
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:26,78
    Startnr: 25
    Förare: Alma Eriksson
    Hund: smilla
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,28
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 26
    Maria Westerlind & Stina
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:46,13
    Startnr: 35
    Förare: Maria Westerlind
    Hund: Stina
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,19
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 27
    Jeanette Gyllenros Erlandsson & Timba
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 07:04,28
    Startnr: 26
    Förare: Jeanette Gyllenros Erlandsson
    Hund: TEN-SHARP´S SPORTY SPICE
    Ras: Pudel, dvärg
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,31
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 28
    Josefine Holmgren & Lea
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 06:45,65
    Startnr: 2
    Förare: Josefine Holmgren
    Hund: Lea
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,09
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 29
    Alma Ohlin & Lucky
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:31,91
    Startnr: 37
    Förare: Alma Ohlin
    Hund: Leringen's Tessla
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,69
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 30
    Elin Jarlsnäs & Hallie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:52,28
    Startnr: 19
    Förare: Elin Jarlsnäs
    Hund: Shimrökens Toffe Apple
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 31
    Isabell Melo & Winston
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 06:02,65
    Startnr: 23
    Förare: Isabell Melo
    Hund: Adorados Haakon
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,03
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 32
    Helen Persson & Cassie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 07:40,41
    Startnr: 41
    Förare: Helen Persson
    Hund: Rosafira Cassiopeia
    Ras: Chihuahua korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,41
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 33
    Caroline lindengren & Ior
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 07:53,03
    Startnr: 24
    Förare: Caroline lindengren
    Hund: Curly Lions Ziggy
    Ras: Pudel, mellan
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,03
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 34
    Gunilla Andulv & Bonnie
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 3 Totaltid: 08:15,37
    Startnr: 4
    Förare: Gunilla Andulv
    Hund: Wermlandias Sansa
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:45,37
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 35
    Karin Obermüller & Hubbe
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:02,91
    Startnr: 22
    Förare: Karin Obermüller
    Hund: Guldstrimman's Hela Havet Stormar
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,91
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 36
    Johanna Sunjevaric Alm & Roma
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:21,22
    Startnr: 39
    Förare: Johanna Sunjevaric Alm
    Hund: Swedish Pride Andromeda
    Ras: Dobermann
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,22
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 37
    Frida Andersson & Aloha
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 06:54,90
    Startnr: 29
    Förare: Frida Andersson
    Hund: Aloha
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:24,90
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 38
    Tindra Islander & Nala
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 08:25,62
    Startnr: 31
    Förare: Tindra Islander
    Hund: Aymik's Solid Wilderness
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,62
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00