Augustinosen 2 TSM 2020-08-23 Borgvik

Arrangör: Grums Brukshundklubb
Anordnare: Grums Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Maria Ihrén

  • Placering: 1
    märta haby & sluggo
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:49,86
    Startnr: 1
    Förare: märta haby
    Hund: calm countrys honey suger kick
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,13
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,10
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:58,57
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,06
  • Placering: 2
    Cecilia Spångberg Stålblad & Lycka
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:38,34
    Startnr: 18
    Förare: Cecilia Spångberg Stålblad
    Hund: Ludenbens Lyckliga Lotta
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,32
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,68
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,59
  • Placering: 3
    Margareta Bråberg & Rasmus
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:43,62
    Startnr: 23
    Förare: Margareta Bråberg
    Hund: Låddebolyckas Cliff
    Ras: Australisk terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,18
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,35
  • Placering: 4
    Hanna Kjörsträd & Polly
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:46,41
    Startnr: 9
    Förare: Hanna Kjörsträd
    Hund: Mobackens Polly
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,81
  • Placering: 5
    Eva Hallén & Soraya
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:48,25
    Startnr: 22
    Förare: Eva Hallén
    Hund: Aya
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,69
  • Placering: 6
    Alexandra Everstam Varbäck & Nova
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:00,81
    Startnr: 5
    Förare: Alexandra Everstam Varbäck
    Hund: Tail tip’s Busan V
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,69
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,19
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,87
  • Placering: 7
    Sandra Rivas & Charlie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:07,07
    Startnr: 19
    Förare: Sandra Rivas
    Hund: Doglefox Gambit
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,91
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,91
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,57
  • Placering: 8
    Titti Jansson & Aisha
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:10,88
    Startnr: 16
    Förare: Titti Jansson
    Hund: Utblickens Underbara Aisha
    Ras: Rhodesian ridgeback
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,84
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,72
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,29
  • Placering: 9
    Teresa Kinnunen & Ludde
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:10,91
    Startnr: 8
    Förare: Teresa Kinnunen
    Hund: Istra's Fabulous
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,44
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,34
  • Placering: 10
    Anette Alvarsson & Bonnie
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:43,77
    Startnr: 12
    Förare: Anette Alvarsson
    Hund: Fondador Bonny Bee
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,10
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,63
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,38
  • Placering: 11
    Kerstin Karlsson & Chili
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:14,66
    Startnr: 14
    Förare: Kerstin Karlsson
    Hund: Wow Lixoms Hillside Charmer
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:52,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,44
  • Placering: 12
    Anette Hagevåg & Lotus
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 2 Totaltid: 02:09,80
    Startnr: 24
    Förare: Anette Hagevåg
    Hund: Lotus
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,06
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 01:04,62
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,06
  • Placering: 13
    Madelaine Schlegel Karlsson & Vittra
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 3 Totaltid: 03:16,55
    Startnr: 17
    Förare: Madelaine Schlegel Karlsson
    Hund: Vargaviddernas Pella Plättlätt
    Ras: Västgötaspets
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 3
    Tid: 00:59,30
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,65
  • Placering: 14
    Sofie Dahlriksson & Tiwaz
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:53,57
    Startnr: 21
    Förare: Sofie Dahlriksson
    Hund: Lilla Primtorpets Tiwaz
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,85
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,13
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 15
    Gunilla Karlström & Maräng
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:24,70
    Startnr: 13
    Förare: Gunilla Karlström
    Hund: Uved's Marona Bean
    Ras: Curly coated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,88
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:16,57
  • Placering: 16
    Lena Sundsrud & Gizmo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:51,88
    Startnr: 15
    Förare: Lena Sundsrud
    Hund: Army Of Angels The Grand Duke
    Ras: Chihuahua, Långhårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:18,19
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 17
    Kerstin Larsson & Kitty
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:41,38
    Startnr: 7
    Förare: Kerstin Larsson
    Hund: Sandcroft's Koopje Ina of Birk
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,22
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,97
  • Placering: 18
    Anne Andersson & Cleo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:28,69
    Startnr: 3
    Förare: Anne Andersson
    Hund: Jenzan Cleopatra
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,60
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,87
  • Placering: 19
    Maria Hellgren Gustafsson & Flingan
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:04,69
    Startnr: 4
    Förare: Maria Hellgren Gustafsson
    Hund: Flingan
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,38
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,22
  • Placering: 20
    Christine Fast & Chilli
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:07,19
    Startnr: 25
    Förare: Christine Fast
    Hund: Ebafarmens Chilli
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,72
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,50
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 21
    Susanne Jansson & Shaman
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:02,81
    Startnr: 2
    Förare: Susanne Jansson
    Hund: Shaman
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,84
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:08,44
  • Placering: 22
    Camilla Edin & Buster
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:01,46
    Startnr: 11
    Förare: Camilla Edin
    Hund: Buster
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,65
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:46,94
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 23
    Linda Viridén Lindgren & Zorro
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:47,18
    Startnr: 6
    Förare: Linda Viridén Lindgren
    Hund: Skäggvittrans New Hope
    Ras: Dvärgschnauzer, peppar & salt
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,59
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 24
    Louise Olsson & Zack
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:58,65
    Startnr: 10
    Förare: Louise Olsson
    Hund: ÖSTRA GREDA OUR OWN MILKY WAY
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,43
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 25
    Agneta Wändell & Saxon
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 06:33,75
    Startnr: 20
    Förare: Agneta Wändell
    Hund: Leonberget,z Saxo Grammaticus
    Ras: dansksvensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,75
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00