Scary Nose och DM SBK's Sörmlandsdistrikt TSM 2019-11-02 Strängnäs

Arrangör: SBK Sörmlandsdistrikt
Anordnare: SBK´s Sörmlandsdistrikt

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Karin Blom Domare 2: Pernilla Rask

  • Placering: 1
    Britt Nylund & Nalle
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 07:06,39
    Startnr: 11
    Förare: Britt Nylund
    Hund: Nalle
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,90
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:34,15
  • Placering: 2
    Anna Mattsson & Solo
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 1 Totaltid: 06:56,14
    Startnr: 10
    Förare: Anna Mattsson
    Hund: Conover's Solo On the top
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,57
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:23,47
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:31,10
  • Placering: 3
    Helena Eriksson & Vilma
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:42,97
    Startnr: 3
    Förare: Helena Eriksson
    Hund: Twinkle out and out
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,09
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:32,88
  • Placering: 4
    Mary Engman & Mercedes
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 06:05,82
    Startnr: 2
    Förare: Mary Engman
    Hund: Mercedes
    Ras: Tax
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,46
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:58,40
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,96
  • Placering: 5
    Linnea Eklund & Janis
    Totalpoäng: 74 Totalfel: 2 Totaltid: 08:26,56
    Startnr: 8
    Förare: Linnea Eklund
    Hund: Janis
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,13
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,43
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 6
    Emma Hammar & Rue
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 1 Totaltid: 07:38,25
    Startnr: 25
    Förare: Emma Hammar
    Hund: Nikkitorpets Miss Brown
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:21,72
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 7
    Anna Karin Bäcklin & Dobby
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 0 Totaltid: 07:53,81
    Startnr: 4
    Förare: Anna Karin Bäcklin
    Hund: Just Ask Dobby
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,13
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:04,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:59,68
  • Placering: 8
    Francine Skoglund & Cookie
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 0 Totaltid: 07:53,44
    Startnr: 23
    Förare: Francine Skoglund
    Hund: Redspot's Clara Cookie Dough
    Ras: Welsh Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,38
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,06
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Yvonne Jagersten & Yes
    Totalpoäng: 64 Totalfel: 2 Totaltid: 07:47,67
    Startnr: 13
    Förare: Yvonne Jagersten
    Hund: Tussebergets Yes
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,57
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,10
  • Placering: 10
    Irene Johansson & Zappo
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 0 Totaltid: 08:54,75
    Startnr: 1
    Förare: Irene Johansson
    Hund: Birdcherrys Nicholas Cage
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,57
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:33,18
  • Placering: 11
    Helene Apelqvist & Cleo
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 4 Totaltid: 08:51,75
    Startnr: 9
    Förare: Helene Apelqvist
    Hund: Sheepeye's milky black Isola
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,75
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    marie olsson & lacie
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 4 Totaltid: 08:52,10
    Startnr: 19
    Förare: marie olsson
    Hund: crestlines lacie
    Ras: schäfer
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,10
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Siri Myhre & Majken
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 08:33,00
    Startnr: 6
    Förare: Siri Myhre
    Hund: Jack Bull's Lea
    Ras: Welsh corgi cardigan
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Gudrun Löfgren & Gibzon
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 08:31,50
    Startnr: 30
    Förare: Gudrun Löfgren
    Hund: LD Startklass RLDN RLDF SV VCH Qiwr
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,50
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Kristina Strömberg & Bessie
    Totalpoäng: 51 Totalfel: 0 Totaltid: 08:20,41
    Startnr: 29
    Förare: Kristina Strömberg
    Hund: Bessie
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:17,69
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,72
  • Placering: 16
    Helen Ljungkrantz & Lisa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:40,60
    Startnr: 14
    Förare: Helen Ljungkrantz
    Hund: O'Sofinas Sweet Miss Lee
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,44
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 0 Totaltid: 07:26,79
    Startnr: 24
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,79
  • Placering: 18
    Susanne Eriksson & Amber
    Totalpoäng: 39 Totalfel: 2 Totaltid: 08:09,78
    Startnr: 21
    Förare: Susanne Eriksson
    Hund: Gnällspikens Amber Queen
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 00:53,18
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,60
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Elin Christiansson & Ivan
    Totalpoäng: 39 Totalfel: 3 Totaltid: 09:19,28
    Startnr: 22
    Förare: Elin Christiansson
    Hund: Sagalyckans Final Cut
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:19,28
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Heléne Olsson & Alfons
    Totalpoäng: 39 Totalfel: 4 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 28
    Förare: Heléne Olsson
    Hund: Goldfashion Beauty and the best
    Ras: Golden retriver
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Ann-Britt Wåhlin & Ninja
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 6 Totaltid: 08:15,32
    Startnr: 15
    Förare: Ann-Britt Wåhlin
    Hund: Ninja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,32
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Eva-Lotta Ringius & Karat
    Totalpoäng: 33 Totalfel: 2 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 27
    Förare: Eva-Lotta Ringius
    Hund: Eldsjälens Makes People Talk
    Ras: Belgisk Vallhund Tervueren
    Behållare:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Lena Deiber & Arne
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 08:37,68
    Startnr: 16
    Förare: Lena Deiber
    Hund: Elliegårdens Humle
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,68
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Anette Hagman & Pixy
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 08:43,56
    Startnr: 12
    Förare: Anette Hagman
    Hund: Aussie Gården's Pixy Like Eyebright
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,56
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 25
    Ann-Katrin Vicente & Bardlands Rizzla
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 18
    Förare: Ann-Katrin Vicente
    Hund: Bardlands Rizzla
    Ras: Risenschauzer svart
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 26
    Viveca Ericson & Honey
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 08:37,43
    Startnr: 17
    Förare: Viveca Ericson
    Hund: Shelfield Hot Stuff
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,43
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 27
    Elisabeth Andersson & Flisan
    Totalpoäng: 23 Totalfel: 6 Totaltid: 09:30,30
    Startnr: 5
    Förare: Elisabeth Andersson
    Hund: Imperie`s Felicia Fiore
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,30
  • Placering: 28
    Susanne Jälkemo & Myran
    Totalpoäng: 22 Totalfel: 2 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 20
    Förare: Susanne Jälkemo
    Hund: Flashdance Little Miss Sunshine
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 29
    Monica Gahlin & Tiffy
    Totalpoäng: 13 Totalfel: 6 Totaltid: 09:30,00
    Startnr: 7
    Förare: Monica Gahlin
    Hund: Crofter Holding's Texas Kit
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00