TSM 2018-04-26 Nynäshamn

Arrangör: Nynäshamns Brukshundklubb
Anordnare: Nynäshamns Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Maria Gabrielsson Domare 2: Lotta Bauer

  • Placering: 1
    Ann-Christine Ekelund & Honey
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:02,28
    Startnr: 7
    Förare: Ann-Christine Ekelund
    Hund: Friends Always Sweetest Honey
    Ras: Tax
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,84
  • Placering: 2
    Lotta Adehed & Maya
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:05,47
    Startnr: 3
    Förare: Lotta Adehed
    Hund: Tripolis New Romance
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,32
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,28
  • Placering: 3
    Marie linder & Carma
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:18,18
    Startnr: 12
    Förare: Marie Linder
    Hund: Khemosabi Mj's Keep The Faith
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,43
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,94
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,25
  • Placering: 4
    Ingrid Palmert & Fix
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:05,32
    Startnr: 9
    Förare: Ingrid Palmert
    Hund: Zathungens Fix
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,60
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:25,43
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,13
  • Placering: 5
    Håkan Sjödin & Idea
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 01:05,21
    Startnr: 0
    Förare: Håkan Sjödin
    Hund: Idea z Dasickeho Zatisi
    Ras: Chodsky Pes
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:07,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,65
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:12,31
  • Placering: 6
    Anette Hagman & Flinga
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 03:14,08
    Startnr: 5
    Förare: Anette Hagman
    Hund: Emenems Flinga
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:22,69
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,07
  • Placering: 7
    Monica Gahlin & Rudolf
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:00,75
    Startnr: 8
    Förare: Monica Gahlin
    Hund: Onedis Dexter
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,91
  • Placering: 8
    Jenny Mild & Diego
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 03:19,37
    Startnr: 10
    Förare: Jenny Mild
    Hund: Sagalyckans Dropkick Diego
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:27,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,25
  • Placering: 9
    Elin Christiansson & Ivan
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 03:51,32
    Startnr: 4
    Förare: Elin Christiansson
    Hund: Sagalyckans Final Cut
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:57,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:17,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,41
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 10
    Marie Johansson & Volle
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 05:27,61
    Startnr: 2
    Förare: Marie Johansson
    Hund: Excerno Voracious Voldemort af Fifi
    Ras: Bouvier des flandres
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,90
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,71
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 11
    Wåhlin Ann-Britt & Ninja
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 05:02,34
    Startnr: 11
    Förare: Wåhlin Ann-Britt
    Hund: Ninja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,81
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,53
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
  • Placering: 12
    Siv Gåling & Kalle
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 05:58,38
    Startnr: 6
    Förare: Siv Gåling
    Hund: Idunvallens Blackberrys Winter
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,07
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00