TSM 2018-08-15 Uddevalla

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Häst- och Hundskolan (Ann-Louise Ryrvik)

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Ann-Louise Ryrvik Domare 2: Lotta Castell

  • Placering: 1
    Beatrice Bergqvist & Simbaa
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:09,91
    Startnr: 33
    Förare: Beatrice Bergqvist
    Hund: Cezeta All Included
    Ras: American Staffordshire Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,32
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,19
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,03
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,37
  • Placering: 2
    Anne-Marie Tellander & Nelli
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 05:57,82
    Startnr: 5
    Förare: Anne-Marie Tellander
    Hund: Get Busy For Your Eyes Only
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,60
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,44
  • Placering: 3
    Monica Persson & Kotten
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 06:47,16
    Startnr: 20
    Förare: Monica Persson
    Hund: Beachrunner's Pannacotta
    Ras: Parson Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,75
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,13
  • Placering: 4
    Rikako Fujita & Ashika
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 07:04,31
    Startnr: 22
    Förare: Rikako Fujita
    Hund: Svansviftarnas Amazing Ashika
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,47
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:22,78
  • Placering: 5
    Kirsten Kristiansen & Youbee
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 2 Totaltid: 07:40,16
    Startnr: 35
    Förare: Kirsten Kristiansen
    Hund: Dreamcatcher's Stellar Evolution
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,72
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,47
  • Placering: 6
    Åsa Stavered & Vissla
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 0 Totaltid: 07:30,35
    Startnr: 10
    Förare: Åsa Stavered
    Hund: San-Amour
    Ras: Ungersk Vizsla, Korthårig
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,59
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,94
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:55,82
  • Placering: 7
    Heléne Olofsson & Ludde
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:19,40
    Startnr: 38
    Förare: Heléne Olofsson
    Hund: Quite Easy Rocking Rain
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,31
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,69
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Sussie Anderson & Kings & Queens's Laughing Too Loud
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 07:58,38
    Startnr: 31
    Förare: Sussie Anderson
    Hund: Kings & Queens's Laughing Too Loud
    Ras: Staffordshire Bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,25
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,54
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Madelaine Cozzi & Wilma
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 09:04,40
    Startnr: 13
    Förare: Madelaine Cozzi
    Hund: Wilma
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:22,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:07,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,28
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 10
    Hélena Almrot & Nova
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 4 Totaltid: 08:27,44
    Startnr: 30
    Förare: Hélena Almrot
    Hund: El Merino's New Age
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,31
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Camilla Fahlqvist & Melker
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 2 Totaltid: 11:00,62
    Startnr: 7
    Förare: Camilla Fahlqvist
    Hund: Ridotto Vincenzo
    Ras: Dalmatiner
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,56
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:34,06
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Erika Ljungberg & Thabbie
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 0 Totaltid: 08:40,40
    Startnr: 19
    Förare: Erika Ljungberg
    Hund: Hayawani Thabela Azima
    Ras: Rhodesian Ridgeback
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,18
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Elisabeth Ekeroth & Judith
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 2 Totaltid: 10:19,17
    Startnr: 16
    Förare: Elisabeth Ekeroth
    Hund: Ammiellas Judith Prinsessa Af Veum
    Ras: Portugisisk Vattenhund
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:34,29
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:14,88
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 14
    Marie Sjöberg & TAZZ
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 3 Totaltid: 10:49,47
    Startnr: 14
    Förare: Marie Sjöberg
    Hund: Chess Player Tasmanian Pearl
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,47
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Pernilla Hansson & Bailey
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 7 Totaltid: 11:01,72
    Startnr: 11
    Förare: Pernilla Hansson
    Hund: Mister Milou's After Dark
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 3
    Tid: 02:16,72
  • Placering: 16
    Susanne Johansson & Mio
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 0 Totaltid: 08:14,44
    Startnr: 36
    Förare: Susanne Johansson
    Hund: Sångfågelns MR Redburn
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,63
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,81
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Sue Eriksson & Porques Essi
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 0 Totaltid: 09:08,81
    Startnr: 21
    Förare: Susanne Eriksson
    Hund: Porques Essi
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:39,40
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,41
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Mia Eskilsson & Diva
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 1 Totaltid: 08:40,18
    Startnr: 4
    Förare: Mia Eskilsson
    Hund: Soul To Soul Diva Di Mondovi
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,15
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:14,03
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Berit Svendsen & Ila
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 07:31,57
    Startnr: 15
    Förare: Berit Svendsen
    Hund: Falkirk's Cute Caol Ila
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,29
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,28
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Lena Lövgren & Sunny
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 5 Totaltid: 08:58,03
    Startnr: 27
    Förare: Lena Lövgren
    Hund: Hässlehoffs Sunny-Tongadotter
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:58,22
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:29,81
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 21
    Ros-Marie Dellgran & Buddy
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 08:36,16
    Startnr: 12
    Förare: Ros-Marie Dellgran
    Hund: Rödtottarnas Sjöbuse
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:23,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,57
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 22
    Viveca Anderlund & Alexi
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 0 Totaltid: 10:15,88
    Startnr: 28
    Förare: Viveca Anderlund
    Hund: Benliz Aquagirl Alexi
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,16
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,72
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 23
    Karin Linsten & Freja
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 09:45,73
    Startnr: 2
    Förare: Karin Linsten
    Hund: Kamrats Freja
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,07
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,66
  • Placering: 24
    Maria Bertram & Zelvie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 09:52,47
    Startnr: 9
    Förare: Maria Bertram
    Hund: House Corner Ålympia
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,32
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:50,87
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:55,28
  • Placering: 25
    Martina Carlson & Fernet
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 2 Totaltid: 11:07,00
    Startnr: 34
    Förare: Martina Carlson
    Hund: Fernet
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 26
    Yvonne Nordberg & Louisa
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 7 Totaltid: 11:27,75
    Startnr: 26
    Förare: Yvonne Nordberg
    Hund: Choowo-Liz Ziri
    Ras: Chihuahua, Korthårig
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:27,75
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 27
    Anette Alvarsson & Milo
    Totalpoäng: 47 Totalfel: 2 Totaltid: 10:26,56
    Startnr: 23
    Förare: Anette Alvarsson
    Hund: Dreamwishes Goliat
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,56
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 28
    Sonja Wallin & Lura
    Totalpoäng: 40 Totalfel: 2 Totaltid: 10:18,19
    Startnr: 3
    Förare: Sonja Wallin
    Hund: Lura
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:18,19
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 29
    Marie Axelsson & Kyra
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 6 Totaltid: 10:01,88
    Startnr: 8
    Förare: Marie Axelsson
    Hund: Ayras Like-Love
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,88
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 30
    Elisabeth Ekland & Asta
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 2 Totaltid: 10:05,16
    Startnr: 1
    Förare: Elisabeth Ekland
    Hund: Blixtra Belladonna
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,16
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 31
    Göran Alvarsson & Dixie
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 2 Totaltid: 10:32,13
    Startnr: 32
    Förare: Göran Alvarsson
    Hund: Atengaflu's Dixie-Äbwi
    Ras: Berger Picard
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:32,13
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 32
    Marianne Olsson & Hilton
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 4 Totaltid: 10:46,72
    Startnr: 6
    Förare: Marianne Olsson
    Hund: Kristaras Happy Heaton
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:31,72
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 33
    Susanne Lindros & Hugo
    Totalpoäng: 35 Totalfel: 4 Totaltid: 11:15,00
    Startnr: 17
    Förare: Susanne Lindros
    Hund: Sallsix Daddy Dj
    Ras: Dvärgschnauzer, Svart & Silver
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:15,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 34
    Beatrice Palm & Nelly
    Totalpoäng: 33 Totalfel: 2 Totaltid: 11:45,00
    Startnr: 29
    Förare: Beatrice Palm
    Hund: Jewel's White's Dancing Queen Nelly
    Ras: Samojedhund
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 35
    Carina Berglund & Cola
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 11:28,44
    Startnr: 37
    Förare: Carina Berglund
    Hund: Oaktoft Cola
    Ras: Miniature American Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:20,56
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:22,88
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 36
    Jessica Axelsson & Jax
    Totalpoäng: 15 Totalfel: 4 Totaltid: 11:45,00
    Startnr: 18
    Förare: Jessica Axelsson
    Hund: Firewood's Smoke 'em
    Ras: American Staffordshire Terrier
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:45,00
    Fordon:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00