ParkNosen 2 TSM 2023-04-22 Härnösand

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Föreningen HärnöNosarna

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Annika Alfreds Domare 2: Kristina Boldén

  • Placering: 1
    Ulrica & Alma
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 06:52,34
    Startnr: 19
    Förare: Ulrica Björklund
    Hund: Alma
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,87
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,13
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,34
  • Placering: 2
    Maria Eriksson & Driva
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 06:54,75
    Startnr: 26
    Förare: Maria Eriksson
    Hund: Cefeus Drive Me Crazy Ii
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:28,53
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,25
    SSE
  • Placering: 3
    Ulrika & Tyfus
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 07:17,90
    Startnr: 21
    Förare: Ulrika Jonsson
    Hund: Arockmove Intensive Care Drug
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,71
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,03
  • Placering: 4
    Mia & Xino
    Totalpoäng: 85 Totalfel: 0 Totaltid: 08:29,43
    Startnr: 32
    Förare: Maria Persson
    Hund: Tågabo Xino Xelleri
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:40,87
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,56
  • Placering: 5
    Ove Sjöberg & Igor
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:31,19
    Startnr: 30
    Förare: Ove Sjöberg
    Hund: Crowfox Clark Kent
    Ras: Strävhårig foxterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,16
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,34
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:21,69
  • Placering: 6
    Raija Hietaniemi & Harry
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:24,63
    Startnr: 1
    Förare: Raija Hietaniemi
    Hund: Chadyline Gentleman Bliss
    Ras: Cavalier king charles spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,22
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:49,41
  • Placering: 7
    Vera von Ahn & Bibbi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:41,00
    Startnr: 11
    Förare: Vera von Ahn
    Hund: Matematikens Spektra
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:14,25
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:24,78
  • Placering: 8
    Lotta & Ina
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:49,90
    Startnr: 14
    Förare: Lotta Johansson
    Hund: Ah-Tib's Wichuriana
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,18
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,53
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:23,19
    SSE
  • Placering: 9
    Marie & Svea
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:52,66
    Startnr: 12
    Förare: Marie Karlström
    Hund: Pobe-S Read Between The Lines
    Ras: Bichon frisé
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,66
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:33,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:03,16
  • Placering: 10
    Pia & Aston
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 06:36,09
    Startnr: 29
    Förare: Magdalena Lundström
    Hund: Malmhundens Agostino
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,19
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:13,34
  • Placering: 11
    Jannett Källänge & ZORAYA
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:57,66
    Startnr: 31
    Förare: Jannett Källänge
    Hund: Tequilaville’s Zoraya
    Ras: Bichon havanais
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,32
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,84
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,50
    SSE
  • Placering: 12
    Barbro Cederqvist Marklund & Chili
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 07:50,44
    Startnr: 17
    Förare: Barbro Cederqvist Marklund
    Hund: Idkas Kryddiga Chili
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,50
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,28
  • Placering: 13
    Kicki & Harry
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 08:28,93
    Startnr: 8
    Förare: Kicki Björkemo
    Hund: Tale Stray Cat Blues
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,84
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,78
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:46,31
  • Placering: 14
    Wilma Jonsson & Timmy
    Totalpoäng: 73 Totalfel: 2 Totaltid: 08:14,16
    Startnr: 15
    Förare: Wilma Jonsson
    Hund: Pennygirls Summer Game
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,47
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,69
    SSE
  • Placering: 15
    Elisabeth Holmberg & Astor
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 1 Totaltid: 08:22,72
    Startnr: 24
    Förare: Elisabeth Holmberg
    Hund: Benzelias Snow Storm
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,10
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,62
  • Placering: 16
    Marie Adelgren Thorén & Trixa
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 2 Totaltid: 08:59,43
    Startnr: 2
    Förare: Marie Adelgren Thorén
    Hund: Ah-Tib's Special Edition
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 02:48,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:05,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:06,18
  • Placering: 17
    Kristina & Hjalmar
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 4 Totaltid: 08:59,44
    Startnr: 20
    Förare: Kristina Westberg
    Hund: Millieville Perfect Choice
    Ras: Bearded collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,47
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,97
  • Placering: 18
    Rigmor & Helge
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 0 Totaltid: 08:15,75
    Startnr: 5
    Förare: Rigmor Rehnström
    Hund: Sagoland´s Happy Hour
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:05,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,16
  • Placering: 19
    Veronica & Hera
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 2 Totaltid: 09:09,66
    Startnr: 13
    Förare: Veronica Sonidsson
    Hund: Smokey's Halleluja Moment
    Ras: American staffordshire terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,13
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:27,53
  • Placering: 20
    Barbro & Ynkis
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 4 Totaltid: 08:53,78
    Startnr: 3
    Förare: Barbro Edstrand
    Hund: Kvistagrans Ynk Von Jämmerlund
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:50,16
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:03,62
  • Placering: 21
    Christina Ohlsson & Liza
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 08:55,88
    Startnr: 7
    Förare: Christina Ohlsson
    Hund: Seamountains Lucious Licoricedream
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:12,78
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:43,10
  • Placering: 22
    Carina Berg Persson & Tuva
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 07:10,85
    Startnr: 28
    Förare: Carina Berg Persson
    Hund: Enando’s Paola
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,66
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,19
    SSE
  • Placering: 23
    Lena Sjöberg & Trinnie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 10:34,50
    Startnr: 10
    Förare: Lena Sjöberg
    Hund: Aussie Action`s Red True Trinity
    Ras: Australian kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,50
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 24
    Lotta & Linus
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 08:35,41
    Startnr: 25
    Förare: Ann-Charlotte Westergren
    Hund: Nipornas Extra Non Stop
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,91
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,50
  • Placering: 25
    Jill & Clura
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 09:03,60
    Startnr: 9
    Förare: Jill Åslund
    Hund: Lilla Trollskogen's Clura
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,63
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:14,97
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 26
    Britt-Marie Thelin & Abbe
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:50,18
    Startnr: 27
    Förare: Britt-Marie Thelin
    Hund: Mazkhens Bhounthy
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,90
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,28
  • Placering: 27
    Marie Nilsson & Edith
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 09:52,07
    Startnr: 18
    Förare: Marie Nilsson
    Hund: Vindarnas Grynet
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,07
  • Placering: 28
    Tina Westman & Loke
    Totalpoäng: 49 Totalfel: 2 Totaltid: 09:37,03
    Startnr: 23
    Förare: Christina Westman
    Hund: Kristaras Lucky Loke
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,03
  • Placering: 29
    Christina & Apex
    Totalpoäng: 48 Totalfel: 2 Totaltid: 10:55,03
    Startnr: 6
    Förare: Christina Edlund
    Hund: Apex
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:55,03
  • Placering: 30
    Peter Carlson & Olle
    Totalpoäng: 44 Totalfel: 0 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 22
    Förare: Peter Carlson
    Hund: Whoopis Waterqask
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 31
    Kicki & Zorba
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 2 Totaltid: 09:09,69
    Startnr: 16
    Förare: Elisabeth Löf
    Hund: Nordkalottens Zorba
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:09,69
  • Placering: 32
    Eva Rodén Fors & Cosmo
    Totalpoäng: 38 Totalfel: 4 Totaltid: 10:34,18
    Startnr: 4
    Förare: Eva Rodén Fors
    Hund: Sweet Bishamons Hero With No Fear
    Ras: Bichon havanais
    Behållare:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:34,18
  • Placering: 33
    Karin & Enya
    Totalpoäng: 37 Totalfel: 4 Totaltid: 09:24,38
    Startnr: 33
    Förare: Karin Lindberg
    Hund: Enya
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 01:54,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,38
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00