Septembernosen TSM 2019-09-25 Gnesta

Arrangör: Gnesta-Trosa Brukshundklubb
Anordnare: Gnesta-Trosa Brukshundklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Pernilla Rask Domare 2: Lotta Bauer

  • Placering: 1
    Birgitta Wasserman & Zarah
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:16,94
    Startnr: 9
    Förare: Birgitta Wasserman
    Hund: Kantberget´s Top Cool Sweet Angel
    Ras: Riesenschnauzer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,75
  • Placering: 2
    catrin englund & Pass
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:17,94
    Startnr: 7
    Förare: catrin englund
    Hund: Marhöjs Pass
    Ras: Schäfer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,18
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,90
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,92
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,94
  • Placering: 3
    Susanne Persson & Buz
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:22,74
    Startnr: 8
    Förare: Susanne Persson
    Hund: Solhems Bouza Do Rei
    Ras: Perro de agua espanol
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,25
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,28
  • Placering: 4
    Barbro Fransson & Yara
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:59,94
    Startnr: 2
    Förare: Barbro Fransson
    Hund: Born To Win Warrior Yara
    Ras: Vit Herdehund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,22
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,19
  • Placering: 5
    Annette Ståhl & Gucci
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:52,11
    Startnr: 11
    Förare: Annette Ståhl
    Hund: Migitt’s Gucci
    Ras: Rottweiler
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,92
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:16,19
  • Placering: 6
    Lena Gustafsson & Hoppsan
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:26,86
    Startnr: 1
    Förare: Lena Gustafsson
    Hund: DESLIVER NAER YO TAERIGI
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:26,39
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,91
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,56
  • Placering: 7
    Marie Eriksson & Trixie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:01,75
    Startnr: 3
    Förare: Marie Eriksson
    Hund: Skuggi´z Trixie
    Ras: Dvärgschnazuer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:15,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,78
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,38
  • Placering: 8
    Jenny Mild & Maja
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:55,18
    Startnr: 6
    Förare: Jenny Mild
    Hund: Sagalyckans Magic Of My Life
    Ras: Shetland sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,34
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,12
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,72
  • Placering: 9
    Susanne Lindekrantz & Brownie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:33,43
    Startnr: 4
    Förare: Susanne Lindekrantz
    Hund: Border’s blackpearl dawn first in
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,06
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,37
  • Placering: 10
    Linda Bornholm & Mira
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:41,84
    Startnr: 5
    Förare: Linda Bornholm
    Hund: Miss Mallorys Miracle of Love
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,12
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,72
  • Placering: 11
    Gudrun Melander & Emmylou
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 07:38,15
    Startnr: 10
    Förare: Gudrun Melander
    Hund: Exakta-Emmylou
    Ras: Schapendoes
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:46,06
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,09
  • Placering: 12
    Eva Carlsson & Zally
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 04:34,57
    Startnr: 12
    Förare: Eva Carlsson
    Hund: Zally
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,92
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,65