En Doft Av Juni TSM 2019-06-01 Matfors

Arrangör: Matfors Brukshundklubb
Anordnare: Matfors BK

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Karin Hällkvist Domare 2: Ulf Peterzon

  • Placering: 1
    Vaino Wiik & Scilla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:51,23
    Startnr: 30
    Förare: Vaino Wiik
    Hund: Collbros Fluffy Fairy Cake
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,43
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,09
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,87
  • Placering: 2
    Ann Nygård & Ada
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 02:48,22
    Startnr: 24
    Förare: Ann Nygård
    Hund: Hexgårdens Ada
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,28
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:40,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,32
  • Placering: 3
    Pernilla Karström & Saga
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:04,87
    Startnr: 18
    Förare: Pernilla Karström
    Hund: Matheriz Golden Girl
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,37
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,87
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,28
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,35
  • Placering: 4
    Sara Knutar & Vittra
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:10,05
    Startnr: 17
    Förare: Sara Knutar
    Hund: Höstglädjens Quick-Witted
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,93
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:12,56
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,56
  • Placering: 5
    Beatrice Bengtsson & Eevee
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:18,65
    Startnr: 21
    Förare: Beatrice Bengtsson
    Hund: Eevee
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,78
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,59
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 6
    Elisabeth Holmberg & Salut
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:27,84
    Startnr: 2
    Förare: Elisabeth Holmberg
    Hund: Stallbacka's Skåne Salut
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,37
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,72
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 7
    ANETTE HOFLIN & MIRA
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:36,93
    Startnr: 3
    Förare: ANETTE HOFLIN
    Hund: MIRA
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,62
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,50
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:30,81
  • Placering: 8
    Kristina Westberg & Hjalmar
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:51,17
    Startnr: 10
    Förare: Kristina Westberg
    Hund: Millieville Perfect Choice
    Ras: Bearded collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,21
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,75
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,21
  • Placering: 9
    Joakim Bolin & Frank
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:03,31
    Startnr: 31
    Förare: Joakim Bolin
    Hund: ACT’s for Mission Lucky
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,50
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,31
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,50
    SSE
  • Placering: 10
    Catharina Garpenberg & Boss
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 05:55,59
    Startnr: 1
    Förare: Catharina Garpenberg
    Hund: Sugarwind´s Neapolitan Dynamite
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,03
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 11
    Solbritt Forsberg & Sunny
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 06:50,46
    Startnr: 32
    Förare: Solbritt Forsberg
    Hund: Higher And Higher Sunny Girl
    Ras: Irländsk röd setter
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,87
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,65
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,94
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 12
    Laila Lindgren & Save
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 06:19,02
    Startnr: 11
    Förare: Laila Lindgren
    Hund: Peak'nStuff Must Save Stuff
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,96
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,06
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 13
    Christina Näslund & Racy
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 1 Totaltid: 05:04,46
    Startnr: 4
    Förare: Christina Näslund
    Hund: Aussie Actions Racy Raven
    Ras: Australien Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:19,59
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,87
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 14
    Maj-Sofie Bergner & Stårsa
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:55,90
    Startnr: 7
    Förare: Maj-Sofie Bergner
    Hund: Rossinis' Ella F
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,87
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:06,03
  • Placering: 15
    Susanne Lundberg & Nita
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 05:14,00
    Startnr: 19
    Förare: Susanne Lundberg
    Hund: Memoars Yonita
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,25
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,75
  • Placering: 16
    Marie Andersson & Moses
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 07:08,02
    Startnr: 20
    Förare: Marie Andersson
    Hund: Balzac Doktor Glas
    Ras: Whippet
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:34,65
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,37
  • Placering: 17
    Moa Toresson & Spajk
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 07:18,53
    Startnr: 35
    Förare: Moa Toresson
    Hund: Chaspades strong centered cyclone
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:56,41
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 18
    Agneta Sodenkamp & Astrid
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 6 Totaltid: 08:48,32
    Startnr: 23
    Förare: Agneta Sodenkamp
    Hund: Astrid
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 00:43,50
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:34,82
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 19
    Ingrid Wiklund & Virke
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 5 Totaltid: 06:17,31
    Startnr: 13
    Förare: Ingrid Wiklund
    Hund: Stallbackas Värmlands Virke
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,31
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 20
    Örjan Björklund & Indra
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 08:38,84
    Startnr: 5
    Förare: Örjan Björklund
    Hund: Wow Lixoms A Dream Come True
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,84
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 21
    Ingrid Åkerlund & Selma
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 7 Totaltid: 09:13,21
    Startnr: 29
    Förare: Ingrid Åkerlund
    Hund: Quai's Xtra Sweet
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,21
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 22
    Raija Hietaniemi & Sami
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 8 Totaltid: 08:49,15
    Startnr: 27
    Förare: Raija Hietaniemi
    Hund: Chadyline Autumn Sun
    Ras: Cavalier king Charles spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,15
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 23
    Alla moment ej genomförda
    Andres Wimark & Marabou
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 12 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 37
    Förare: Andres Wimark
    Hund: Cefeus Gremlin II
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 23
    Domare bryter tävlan
    Sara Hammarström & Vega
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 12 Totaltid: 10:00,00
    Startnr: 12
    Förare: Sara Hammarström
    Hund: Sticol’s From heaven
    Ras: Dv Schnauzer PS
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 04:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00