Midnattsolsnosen TSM 2018-06-10 Gällivare

Arrangör: Malmen Brukshundklubb
Anordnare: BHK Malmen

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Per-Arne Bergström

  • Placering: 1
    Hanna Sundwall & Gilla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 06:44,84
    Startnr: 9
    Förare: Hanna Sundwall
    Hund: Mixalex Gilla
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,68
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:27,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:49,97
  • Placering: 2
    Maria Forsberg & Ökke
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 09:09,85
    Startnr: 2
    Förare: Maria Forsberg
    Hund: Jebas Öcke
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:54,33
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:03,54
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:39,82
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:32,14
  • Placering: 3
    Eva Nilsson Berg & Akjas Otsi
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 09:25,74
    Startnr: 11
    Förare: Eva Nilsson Berg
    Hund: Akjas Otsi
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,77
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:54,97
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 4
    Eva Jonsson & Keena
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 11:19,79
    Startnr: 7
    Förare: Eva Jonsson
    Hund: High Score I Love To Love
    Ras: Engelsk Springer Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,31
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:58,47
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 5
    Susanne Lindberg & Hagel
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 06:36,53
    Startnr: 4
    Förare: Susanne Lindberg
    Hund: Burviks Bert
    Ras: Korthårig vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:14,50
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:23,59
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,59
  • Placering: 6
    Ida Svanberg & Humla
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 3 Totaltid: 10:31,54
    Startnr: 21
    Förare: Ida Svanberg
    Hund: Sidmarkens hurtiga humla
    Ras: Svensk lapphund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:41,88
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:19,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 3
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 7
    Catrin Rönnlund & Compis
    Totalpoäng: 82.5 Totalfel: 1 Totaltid: 13:00,00
    Startnr: 16
    Förare: Catrin Rönnlund
    Hund: Honeyfarms Compis
    Ras: Parson Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 8
    Carin Lindberg & Ebba
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 0 Totaltid: 08:22,94
    Startnr: 13
    Förare: Carin Lindberg
    Hund: Flatham’s Hääjmdjåord Haalkako
    Ras: Flatcoated Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,75
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,66
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:07,53
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 9
    Christin Nilsson & Crama
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 0 Totaltid: 08:30,09
    Startnr: 3
    Förare: Christin Nilsson
    Hund: Ersmarkens Crama
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:31,12
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:17,53
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 10
    Annika Danielsson Höri & Lycka
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 1 Totaltid: 08:19,92
    Startnr: 18
    Förare: Annika Höri
    Hund: Coworker's You Learn
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:27,58
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:11,34
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 11
    Anna Köhler & Freja
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 1 Totaltid: 11:08,31
    Startnr: 6
    Förare: Anna Köhler
    Hund: Freja
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:21,39
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 12
    Benita Edström & Zara
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 08:59,66
    Startnr: 8
    Förare: Benita Edström
    Hund: Linda-Mari
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,21
    Inomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 03:21,85
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,59
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 13
    Christina Ruth & Niki
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 09:43,68
    Startnr: 1
    Förare: Christina Ruth
    Hund: Niki
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,70
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:20,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:51,78
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 14
    Christina Kvarnström & Kalla
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 09:05,13
    Startnr: 14
    Förare: Christina Kvarnström
    Hund: Leagårdens Red and Tan Kalla
    Ras: Australian Kelpie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:12,88
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:57,72
  • Placering: 15
    Angelica Lindvall & Quta
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 1 Totaltid: 13:00,00
    Startnr: 19
    Förare: Angelica Lindvall
    Hund: Megavolts Brandfarliga Britta
    Ras: Hollandse herdershond, korthårig
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 16
    Lena Ryngmark & Arrak
    Totalpoäng: 67.5 Totalfel: 6 Totaltid: 12:34,66
    Startnr: 15
    Förare: Lena Ryngmark
    Hund: Maalarigårdens paradis AF phoenix
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:50,28
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:14,38
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 3
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 17
    Anneli Larsson & Vina
    Totalpoäng: 62.5 Totalfel: 6 Totaltid: 11:17,37
    Startnr: 12
    Förare: Anneli Larsson
    Hund: Smedmästarens Vinna
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,36
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Fordon:
    Poäng: 12.5
    Fel: 4
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 18
    Carmen Kroll & Rakkas
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 12:03,30
    Startnr: 5
    Förare: Carmen Kroll
    Hund: Chaboo's Kansas Kicker
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:03,00
    Inomhus:
    Poäng: 20
    Fel: 2
    Tid: 03:30,29
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 19
    Åsa Höglund & Jebas Åke
    Totalpoäng: 42.5 Totalfel: 4 Totaltid: 11:45,62
    Startnr: 17
    Förare: Åsa Höglund
    Hund: Jebas Åke
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:58,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:17,62
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 5
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 20
    Anna Eriksson & Elsa
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 2 Totaltid: 12:54,56
    Startnr: 10
    Förare: Anna Eriksson
    Hund: Umanioras Promise
    Ras: Welsh springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:24,55
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 04:00,00
  • Placering: 21
    Marianne Berlin Ström & Läxa
    Totalpoäng: 37.5 Totalfel: 4 Totaltid: 12:16,03
    Startnr: 20
    Förare: Marianne Berlin Ström
    Hund: Ice Illusion's Ice Cold Cinnamon
    Ras: Stor pudel
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:46,03
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 04:00,00