MästarNosen TSM 2019-10-06 Åsensbruk

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: Nose Work Dalsland

Totalresultat för TSM NW3

Domare 1: Lotta Bauer Domare 2: Karin Blom

  • Placering: 1
    Annica Johansson & Zita
    Totalpoäng: 89 Totalfel: 0 Totaltid: 11:12,58
    Startnr: 15
    Förare: Annica Johansson
    Hund: Mandylike's Zeal
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,79
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:51,53
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:31,85
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:18,41
  • Placering: 2
    Malin Hedeberg & Folke
    Totalpoäng: 83 Totalfel: 0 Totaltid: 10:40,88
    Startnr: 4
    Förare: Malin Hedeberg
    Hund: Mandylike's Fancier
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,09
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:27,26
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:58,38
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:04,15
  • Placering: 3
    Madelaine Cozzi & Wilma
    Totalpoäng: 80 Totalfel: 3 Totaltid: 10:01,10
    Startnr: 3
    Förare: Madelaine Cozzi
    Hund: Wilma
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,53
    Inomhus:
    Poäng: 22
    Fel: 2
    Tid: 04:17,88
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:02,72
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:10,97
  • Placering: 4
    Irene Tostar & Koffi
    Totalpoäng: 74 Totalfel: 0 Totaltid: 11:00,14
    Startnr: 2
    Förare: Irene Tostar
    Hund: Ryegate's Wishful Sinful
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 01:35,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:44,33
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,03
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:17,59
  • Placering: 5
    Jenny Herbertsson & Kia
    Totalpoäng: 74 Totalfel: 0 Totaltid: 12:39,47
    Startnr: 17
    Förare: Jenny Herbertsson
    Hund: Livsgnistans Katitzi
    Ras: Stabijhoun
    Behållare:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 01:45,37
    Inomhus:
    Poäng: 19
    Fel: 0
    Tid: 04:51,37
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:58,79
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:03,94
  • Placering: 6
    Annika Sahlin & Bonus
    Totalpoäng: 71 Totalfel: 0 Totaltid: 11:52,85
    Startnr: 14
    Förare: Annika Sahlin
    Hund: Verbascum Nigrum Rubus
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 01:41,60
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 04:21,10
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:37,06
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:13,09
    SSE
  • Placering: 7
    Kirsten Kristiansen & Youbee
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 2 Totaltid: 11:29,89
    Startnr: 11
    Förare: Kirsten Kristiansen
    Hund: Dreamcatcher´s Stellar Evolution
    Ras: Australian Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 01:48,03
    Inomhus:
    Poäng: 22
    Fel: 2
    Tid: 03:58,44
    Fordon:
    Poäng: 7
    Fel: 0
    Tid: 02:31,35
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:12,07
    SSE
  • Placering: 8
    Erika Ljungberg & Thabbie
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 2 Totaltid: 11:54,94
    Startnr: 7
    Förare: Erika Ljungberg
    Hund: Hayawani Thabela Azima
    Ras: Rhodesian Ridgeback
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,03
    Inomhus:
    Poäng: 22
    Fel: 2
    Tid: 04:28,28
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:35,31
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:15,32
  • Placering: 9
    Barbro Ekenberg & Wilco
    Totalpoäng: 65 Totalfel: 3 Totaltid: 12:16,39
    Startnr: 9
    Förare: Barbro Ekenberg
    Hund: My Nr One Wilco FTW
    Ras: border collie
    Behållare:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 01:40,09
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 2
    Tid: 05:20,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,68
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 1
    Tid: 03:22,03
  • Placering: 10
    Lotta Castell & Yippo
    Totalpoäng: 63 Totalfel: 0 Totaltid: 12:34,47
    Startnr: 8
    Förare: Lotta Castell
    Hund: Stjärnglimtens Yazz
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 01:48,44
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:27,31
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:53,47
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:25,25
  • Placering: 11
    Katarina Larsson & Ebbot
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 4 Totaltid: 12:26,47
    Startnr: 12
    Förare: Katarina Larsson
    Hund: Ebbot
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 01:34,62
    Inomhus:
    Poäng: 22
    Fel: 2
    Tid: 04:36,78
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:15,07
  • Placering: 12
    Sonja Wallin & Trolla
    Totalpoäng: 57 Totalfel: 0 Totaltid: 12:21,55
    Startnr: 1
    Förare: Sonja Wallin
    Hund: Sjövallarens Carmensita
    Ras: Bordercollie
    Behållare:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 01:59,59
    Inomhus:
    Poäng: 19
    Fel: 0
    Tid: 03:57,52
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:55,88
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:28,56
  • Placering: 13
    Ros-Marie Dellgran & Buddy
    Totalpoäng: 53 Totalfel: 8 Totaltid: 13:39,91
    Startnr: 5
    Förare: Ros-Marie Dellgran
    Hund: Rödtottarnas Sjöbuse
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 16
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 22
    Fel: 2
    Tid: 05:09,91
    Fordon:
    Poäng: 7
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 03:30,00
  • Placering: 14
    Leif Brinck & Maja
    Totalpoäng: 46 Totalfel: 8 Totaltid: 12:46,65
    Startnr: 16
    Förare: Leif Brinck
    Hund: Scheffelfältets Ricciolina Maja
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 01:46,59
    Inomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 04:45,28
    Fordon:
    Poäng: 7
    Fel: 4
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 03:14,78
  • Placering: 15
    Marie Wilagos & Zoli
    Totalpoäng: 39 Totalfel: 8 Totaltid: 12:50,60
    Startnr: 10
    Förare: Marie Wilagos
    Hund: Bris av glonka
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 16
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 2
    Tid: 04:43,75
    Fordon:
    Poäng: 7
    Fel: 4
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:06,85
  • Placering: 16
    Pernilla Hansson & Bailey
    Totalpoäng: 32 Totalfel: 4 Totaltid: 13:22,77
    Startnr: 6
    Förare: Pernilla Hansson
    Hund: Mister milou's after dark
    Ras: Nova scotia duck tolling retriever
    Behållare:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 01:54,56
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 2
    Tid: 05:05,49
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:22,72
  • Placering: 17
    Yvette Marmon & Elsa
    Totalpoäng: 27 Totalfel: 5 Totaltid: 13:40,60
    Startnr: 13
    Förare: Yvette Marmon
    Hund: Elsa
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 05:44,09
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 1
    Tid: 02:29,07
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:27,44