TSM 2020-09-20 Sysslebäck

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: C:nas Triss

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Ann-Louise Ryrvik

  • Placering: 1
    Anette Alvarsson & Milo
    Totalpoäng: 90 Totalfel: 2 Totaltid: 10:30,03
    Startnr: 20
    Förare: Anette Alvarsson
    Hund: Dreamwishes Goliat
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,97
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:35,56
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
  • Placering: 2
    Per Hildebrand & Atlas
    Totalpoäng: 88 Totalfel: 0 Totaltid: 07:45,40
    Startnr: 15
    Förare: Per Hildebrand
    Hund: Coccolone Atlas
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,15
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,00
    Fordon:
    Poäng: 13
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:47,25
  • Placering: 3
    Rita Ohlson & Nimrod
    Totalpoäng: 87.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:10,37
    Startnr: 2
    Förare: Rita Ohlson
    Hund: J C.I.B.Birkhahn Nimrod
    Ras: Korthårig Vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:47,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,46
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:53,50
  • Placering: 4
    Daniel Brattén & Nato
    Totalpoäng: 87 Totalfel: 0 Totaltid: 11:05,06
    Startnr: 4
    Förare: Daniel Brattén
    Hund: Nato
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:55,47
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 04:58,06
  • Placering: 5
    Göran Alvarsson & Dixie
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 1 Totaltid: 11:56,46
    Startnr: 19
    Förare: Göran Alvarsson
    Hund: Atengaflu's Dixie-Äbwi
    Ras: Berger Picard
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,78
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:53,68
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 06:00,00
  • Placering: 6
    Lisbeth Lisshammar & Julia
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 5 Totaltid: 12:04,69
    Startnr: 5
    Förare: Lisbeth Lisshammar
    Hund: Vitahotellets Anne of Cleves
    Ras: Cocker Spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:24,03
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 2
    Tid: 02:40,66
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
  • Placering: 7
    Annett Klöpper Sundqvist & Elvis
    Totalpoäng: 70 Totalfel: 4 Totaltid: 06:34,60
    Startnr: 11
    Förare: Annett Klöpper Sundqvist
    Hund: Elvis
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,22
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 01:12,25
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:52,13
  • Placering: 8
    Ulrika Johannesson & Falcon
    Totalpoäng: 64.5 Totalfel: 4 Totaltid: 11:30,91
    Startnr: 17
    Förare: Ulrika Johannesson
    Hund: Vassruggens Floke Vilgerdason
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,91
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 06:00,00
  • Placering: 9
    Elina Olsson & Sai
    Totalpoäng: 64 Totalfel: 1 Totaltid: 09:57,54
    Startnr: 8
    Förare: Elina Olsson
    Hund: Daloro Gårdens Darth Sai
    Ras: Miniature American Shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,00
    Inomhus:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 01:30,04
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 1
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 05:53,50
  • Placering: 10
    Annika Johansson & Zorla
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 2 Totaltid: 10:29,63
    Startnr: 12
    Förare: Annika Johansson
    Hund: Teamwork Amazon
    Ras: Boxer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:44,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,25
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
  • Placering: 11
    Anna Swedin & Siri
    Totalpoäng: 62 Totalfel: 6 Totaltid: 11:23,94
    Startnr: 18
    Förare: Anna Swedin
    Hund: Ah-Tib´s Arienh
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:54,72
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:29,22
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
  • Placering: 12
    Åsa Gravander & Mika
    Totalpoäng: 60 Totalfel: 2 Totaltid: 09:30,41
    Startnr: 13
    Förare: Åsa Gravander
    Hund: Explicits A Diamond Is For Ever
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,72
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 06:00,00
  • Placering: 13
    Ingela Marcusson & Joy
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 2 Totaltid: 10:39,31
    Startnr: 16
    Förare: Ingela Marcusson
    Hund: Bright Rivers Ray Of Light
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:47,94
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:47,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,37
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
  • Placering: 14
    Katarina Jansson & Nicke
    Totalpoäng: 54 Totalfel: 0 Totaltid: 11:21,69
    Startnr: 6
    Förare: Katarina Jansson
    Hund: Foster's Tigra Versace
    Ras: Pudel, stor
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,69
    Inomhus:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 06:00,00
  • Placering: 15
    Christine Fast & Queenie
    Totalpoäng: 52.5 Totalfel: 8 Totaltid: 12:07,41
    Startnr: 10
    Förare: Christine Fast
    Hund: Fidelhof Queen
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:07,41
    Utomhus:
    Poäng: 15
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
  • Placering: 16
    Birgitta Håbäck & Grey
    Totalpoäng: 49.5 Totalfel: 2 Totaltid: 10:55,59
    Startnr: 1
    Förare: Birgitta Håbäck
    Hund: Björnåns G Grey
    Ras: Irländsk Röd Setter
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:55,59
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 06:00,00
  • Placering: 17
    Lena Ericson Lind & Nisse
    Totalpoäng: 49.5 Totalfel: 2 Totaltid: 11:42,75
    Startnr: 7
    Förare: Lena Ericson Lind
    Hund: O'Rowanne B B King
    Ras: Irländsk terrier
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 0
    Tid: 01:16,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:26,75
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
  • Placering: 18
    Susanne Nilsson & Jackie
    Totalpoäng: 49.5 Totalfel: 4 Totaltid: 11:36,28
    Startnr: 3
    Förare: Susanne Nilsson
    Hund: Nilac's Annie
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:36,28
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 06:00,00
  • Placering: 19
    Peter Borglund & Sammie
    Totalpoäng: 34.5 Totalfel: 4 Totaltid: 13:00,00
    Startnr: 9
    Förare: Peter Borglund
    Hund: Magic Storm:s Signor Sammie
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 10
    Fel: 0
    Tid: 06:00,00
  • Placering: 20
    Agneta Hillring & Cookie
    Totalpoäng: 32.5 Totalfel: 4 Totaltid: 13:00,00
    Startnr: 14
    Förare: Agneta Hillring
    Hund: Riverhoff's Quattro Cookie
    Ras: Hovawart
    Behållare:
    Poäng: 12.5
    Fel: 3
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 12
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 06:00,00