TSM 2018-08-24 SYSSLEBÄCK

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordnare: C:nas Triss

Totalresultat för TSM NW2

Domare 1: Anneli Johansson

  • Placering: 1
    Rose-Marie Lovemark & Estelle
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 08:13,26
    Startnr: 7
    Förare: Rose-Marie Lovemark
    Hund: Stargolds Royal Estelle
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:56,41
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:33,90
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,82
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:33,13
  • Placering: 2
    Anna Pehrs & Alice
    Totalpoäng: 92 Totalfel: 0 Totaltid: 07:06,69
    Startnr: 11
    Förare: Anna Pehrs
    Hund: Blackbound Willow
    Ras: Labrador Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,53
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:06,19
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:13,72
    Utomhus:
    Poäng: 17
    Fel: 0
    Tid: 02:54,25
  • Placering: 3
    Berit Jansson & Manolito
    Totalpoäng: 72 Totalfel: 0 Totaltid: 08:58,66
    Startnr: 10
    Förare: Berit Jansson
    Hund: Hexgårdens Manolito
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:15,97
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:12,69
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 4
    Lena Östman & Fille
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 1 Totaltid: 08:23,35
    Startnr: 19
    Förare: Lena Östman
    Hund: Dog Flash's Westfield
    Ras: Jack Russell Terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,81
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:45,54
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 1
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 5
    Sussie Anderson & Kings & Queens's Laughing too loud
    Totalpoäng: 69 Totalfel: 1 Totaltid: 08:39,79
    Startnr: 14
    Förare: Sussie Anderson
    Hund: Kings & Queens's Laughing too loud
    Ras: Staffordshire bullterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,85
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 02:25,94
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 6
    Anita Slogmans & Smokie
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 2 Totaltid: 09:19,66
    Startnr: 9
    Förare: Anita Slogmans
    Hund: Skjervtorpet's Concurrente Corleone
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 17
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 7
    Helena Bolin & Vivvi
    Totalpoäng: 67 Totalfel: 2 Totaltid: 09:45,27
    Startnr: 12
    Förare: Helena Bolin
    Hund: Leonberget,z Gran's Winter Surprise
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,68
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:22,59
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 8
    Lisbeth Lisshammar & Julia
    Totalpoäng: 61 Totalfel: 2 Totaltid: 09:33,22
    Startnr: 5
    Förare: Lisbeth Lisshammar
    Hund: Vitahotellets Anne of Cleves
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,25
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:20,97
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 9
    Anette Öhver & Akido
    Totalpoäng: 58 Totalfel: 6 Totaltid: 10:33,34
    Startnr: 8
    Förare: Anette Öhver
    Hund: Silverskedens Akido
    Ras: Tysk Schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 10
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 14
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:33,34
  • Placering: 10
    Ove Lind & Lee
    Totalpoäng: 53 Totalfel: 2 Totaltid: 09:50,81
    Startnr: 16
    Förare: Ove Lind
    Hund: Rockdove's Sparkling Life
    Ras: Labrador Retrierver
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,81
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 11
    Rita Ohlson & Rossa
    Totalpoäng: 53 Totalfel: 4 Totaltid: 09:07,25
    Startnr: 1
    Förare: Rita Ohlson
    Hund: Birkhahn Baronesse
    Ras: Korthårig Vorsteh
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,25
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 12
    Sue Eriksson & Porques Essi
    Totalpoäng: 45 Totalfel: 0 Totaltid: 10:12,34
    Startnr: 20
    Förare: Susanne Eriksson
    Hund: Porques Essi
    Ras: Lagotto Romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:42,34
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 13
    Gunilla Sandberg & Alice
    Totalpoäng: 44 Totalfel: 3 Totaltid: 09:27,97
    Startnr: 15
    Förare: Gunilla Sandberg
    Hund: Tassis Russian Gardenia
    Ras: Pudel, dvärg
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 1
    Tid: 02:20,34
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 02:44,63
  • Placering: 14
    Göran Alvarsson & Dixie
    Totalpoäng: 43 Totalfel: 0 Totaltid: 11:00,00
    Startnr: 3
    Förare: Göran Alvarsson
    Hund: Atengaflu's Dixie-Äbwi
    Ras: Berger Picard
    Behållare:
    Poäng: 15
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 15
    Ulla Andersson & Eyesy
    Totalpoäng: 42 Totalfel: 5 Totaltid: 10:33,91
    Startnr: 2
    Förare: Ulla Andersson
    Hund: Prowess Eyesight
    Ras: Golden Retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:03,91
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 17
    Fel: 1
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 16
    Anette Alvarsson & Milo
    Totalpoäng: 41 Totalfel: 2 Totaltid: 10:02,06
    Startnr: 6
    Förare: Anette Alvarsson
    Hund: Dreamwishes Goliat
    Ras: Kromfohrländer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:32,06
    Inomhus:
    Poäng: 16
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 17
    Annelie Johansson & Brisa
    Totalpoäng: 36 Totalfel: 9 Totaltid: 09:30,82
    Startnr: 17
    Förare: Annelie Johansson
    Hund: Jassa Dalens Briljant
    Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,82
    Fordon:
    Poäng: 11
    Fel: 4
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 18
    Daniel Brattén & Nato
    Totalpoäng: 34 Totalfel: 4 Totaltid: 09:50,69
    Startnr: 4
    Förare: Daniel Brattén
    Hund: NATO
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,69
    Inomhus:
    Poäng: 9
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 19
    Christina Haraldsson & Guldgruvans Rookie
    Totalpoäng: 33 Totalfel: 4 Totaltid: 10:32,91
    Startnr: 18
    Förare: Christina Haraldsson
    Hund: Guldgruvans Rookie
    Ras: Border Collie
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:32,91
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 0
    Tid: 03:00,00
  • Placering: 20
    Ingela Marcusson & Joy
    Totalpoäng: 33 Totalfel: 6 Totaltid: 10:14,41
    Startnr: 13
    Förare: Ingela Marcusson
    Hund: Bright Rivers Ray Of Light
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,41
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Utomhus:
    Poäng: 8
    Fel: 2
    Tid: 03:00,00