TSM 2020-09-19 Södertälje

Arrangör: Södertälje Lokala Kennelklubb
Anordnare: Södertälje Lokala Kennelklubb

Totalresultat för TSM NW1

Domare 1: Lena Östman Domare 2: Thomas Lind

  • Placering: 1
    Anna Smolander & Myran
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 01:55,98
    Startnr: 2
    Förare: Anna Smolander
    Hund: Ryegate´s Spark In The Dark
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,94
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,41
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:20,55
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,08
  • Placering: 2
    Eva Lundin & Matz
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:04,27
    Startnr: 7
    Förare: Eva Lundin
    Hund: Matz
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:09,40
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,61
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,57
  • Placering: 3
    Isabella Lindell & Dexter
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:31,37
    Startnr: 11
    Förare: Isabella Lindell
    Hund: Lagottessa Ciuffolotto
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:05,69
    SSE
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:02,69
    SSE
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,17
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:44,82
  • Placering: 4
    Veronica Snell & Swisch
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 03:42,78
    Startnr: 10
    Förare: Veronica Snell
    Hund: Windann´s Lilleman
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,91
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,59
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,48
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:48,80
  • Placering: 5
    Marita Matt & Vega
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 0 Totaltid: 04:02,74
    Startnr: 21
    Förare: Marita Matt
    Hund: Pilens Pumas Vega
    Ras: Labrador retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:50,06
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,68
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:55,30
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:59,70
  • Placering: 6
    Elisabeth Hjelm & Bruno
    Totalpoäng: 100 Totalfel: 1 Totaltid: 02:37,16
    Startnr: 5
    Förare: Elisabeth Hjelm
    Hund: Bombax Picasso
    Ras: Borderterrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,38
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,69
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,67
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 01:18,42
  • Placering: 7
    Erica Svensson & Molle
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:06,04
    Startnr: 6
    Förare: Erica Svensson
    Hund: Atomos hoppsan vilken dag
    Ras: Flatcoated retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:24,12
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,78
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,14
  • Placering: 8
    Birgitta Blomkvist & Zigge
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 03:56,29
    Startnr: 3
    Förare: Birgitta Blomkvist
    Hund: Ladängs Sigge
    Ras: Border collie
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,16
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,75
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:10,38
  • Placering: 9
    Marie Dozzi & Obi-Wan
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:01,20
    Startnr: 19
    Förare: Marie Dozzi
    Hund: Eccolo di Sorprendente
    Ras: Lagotto romagnolo
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:19,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:51,17
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 10
    Sandra Persson & Bi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 04:47,26
    Startnr: 18
    Förare: Sandra Persson
    Hund: Bluestimes Two Cinnamon
    Ras: Miniature american shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,22
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,34
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:12,70
  • Placering: 11
    Stefan Aringe & Bamse
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 06:00,34
    Startnr: 16
    Förare: Stefan Aringe
    Hund: Blå Rosen´s Panda
    Ras: Landseer
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,32
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:02,75
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:34,27
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 12
    Maria Jarosinski & Bohun
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:08,03
    Startnr: 17
    Förare: Maria Jarosinski
    Hund: Bohun
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,62
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:17,40
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:32,01
  • Placering: 13
    Susanne Lindekrantz & Brownie
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:20,10
    Startnr: 25
    Förare: Susanne Lindekrantz
    Hund: Border’s blackpearl dawn first in
    Ras: Australian shepherd
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:42,84
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:13,43
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,83
  • Placering: 14
    Gunilla Essland & Lufsen
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:18,89
    Startnr: 8
    Förare: Gunilla Essland
    Hund: Lufsen
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:06,53
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:00,98
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,38
  • Placering: 15
    Jennie Thorsell & Gaston
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:43,20
    Startnr: 12
    Förare: Jennie Thorsell
    Hund: Dewmist Rifleman
    Ras: Golden retriever
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:59,72
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:22,61
  • Placering: 16
    Karin Dyremark & Fille
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 04:55,56
    Startnr: 15
    Förare: Karin Dyremark
    Hund: Westerner Copper Prince
    Ras: Cocker spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,03
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:11,05
    SSE
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,48
  • Placering: 17
    Anna Frances & Ulva
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 04:46,08
    Startnr: 1
    Förare: Anna Frances
    Hund: Wiking Chidob Umbra af Ulva
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:31,87
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,35
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:22,86
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 18
    Catrine Lindström & Lo
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 3 Totaltid: 06:08,73
    Startnr: 28
    Förare: Catrine Lindström
    Hund: Csillagosz Lee Loo
    Ras: Pumi
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 1
    Tid: 00:18,50
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:37,47
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:12,76
  • Placering: 19
    Oscar Axelsson & Destiny
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 06:34,98
    Startnr: 22
    Förare: Oscar Axelsson
    Hund: Destiny
    Ras: Ej stambokförd i skk
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:25,22
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:09,76
  • Placering: 20
    Ulla Hörberg & Roxie
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 07:08,13
    Startnr: 26
    Förare: Ulla Hörberg
    Hund: Cameron Rock My World
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:07,66
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:30,47
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 21
    Petra Stjärnfeldt & Lilleman
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 08:38,67
    Startnr: 23
    Förare: Petra Stjärnfeldt
    Hund: Red Cherry´s Herkules
    Ras: Tysk schäferhund
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:53,22
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:15,45
  • Placering: 22
    Nisse Bielfeld & Agaton
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 3 Totaltid: 05:25,53
    Startnr: 14
    Förare: Nisse Bielfeld
    Hund: Conors Quick Ben
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:20,19
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:35,34
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 23
    Lisa Dahllöf-Jansson & Luna
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 4 Totaltid: 06:13,22
    Startnr: 27
    Förare: Lisa Dahllöf-Jansson
    Hund: Hübinettans lillium black beauty
    Ras: Irish softcoated wheaten terrier
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:36,18
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:37,04
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 24
    Marie-Louise Lundin & Samira
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 5 Totaltid: 06:58,73
    Startnr: 29
    Förare: Marie-Louise Lundin
    Hund: Limyros Gazania
    Ras: Bullmastiff
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:23,01
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:05,72
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 25
    Sirpa Lindberg & Julia
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 07:52,01
    Startnr: 24
    Förare: Sirpa Lindberg
    Hund: Sunny-Hill's Just a Star
    Ras: Shetland Sheepdog
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:52,01
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 26
    Veronica Forsberg & Ipa
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 08:31,16
    Startnr: 4
    Förare: Veronica Forsberg
    Hund: Lost'n Found Heart Of Gold
    Ras: Engelsk springer spaniel
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 02:01,16
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 27
    Monika Rämme & Pascal
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 07:21,94
    Startnr: 20
    Förare: Monika Rämme
    Hund: Lindatorps Victory-Boy
    Ras: Papillon
    Behållare:
    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,94
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
  • Placering: 28
    Gunilla Wikström & Pajso
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 9 Totaltid: 09:00,00
    Startnr: 9
    Förare: Gunilla Wikström
    Hund: Woppers Positive Power
    Ras: Dansk-svensk gårdshund
    Behållare:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Inomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:30,00
    Fordon:
    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 02:00,00
    Utomhus:
    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 02:30,00