Adventscupen del 1 INOFF 2019-12-01 Gävle

Arrangör: Svenska Nose Work Klubben
Anordare: Hundia Gävle

Totalresultat för inofficiell tävling NW1

Bedömare 1: Michael Fredriksson Bedömare 2: Nathalie Nilsson

  • Placering: 1
    Eivor Skoger & Saffi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 0 Totaltid: 02:18,94
    Startnr: 13
    Förare: Eivor Skoger
    Hund: Biley’s Shogun Fujiko Sama
    Ras: Portugisisk vattenhund

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:11,04

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:27,31

    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:10,59
  • Placering: 2
    Margareta Arvidsson & Trulsa
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:26,02
    Startnr: 5
    Förare: Margareta Arvidsson
    Hund: Trulsa
    Ras: Ej stambokförd i skk

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:08,18

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:21,38

    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:26,46
  • Placering: 3
    Robert Myrberg & Olexius Zizzi
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:30,55
    Startnr: 1
    Förare: Robert Myrberg
    Hund: Olexius Zizzi
    Ras: Tysk schäferhund

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:53,31

    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:48,09

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:49,15
  • Placering: 4
    Ann-Charlotte Andersson & Astrid
    Totalpoäng: 75 Totalfel: 2 Totaltid: 03:32,74
    Startnr: 7
    Förare: Ann-Charlotte Andersson
    Hund: Of Hyrule Sophelia
    Ras: Golden retriever

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,19

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:28,28

    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:01,27
  • Placering: 5
    Maria Nilsson & Märta
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 0 Totaltid: 04:14,65
    Startnr: 4
    Förare: Maria Nilsson
    Hund: Tozzi Devoted To You
    Ras: Cocker spaniel

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:29,25

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:45,40

    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00

    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 6
    Maria Boström & Kita
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 03:43,71
    Startnr: 14
    Förare: Maria Boström
    Hund: Sörbäcks Break The Record Verina
    Ras: Golden retriever

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,87

    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00

    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:33,84
  • Placering: 7
    Helen Samuelsson & Frasse
    Totalpoäng: 50 Totalfel: 2 Totaltid: 04:23,03
    Startnr: 11
    Förare: Helen Samuelsson
    Hund: Tarek
    Ras: Ej stambokförd i skk

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:43,25

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:39,78

    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00

    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 8
    Annelie Olsson & Ozzy
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 0 Totaltid: 04:23,56
    Startnr: 12
    Förare: Annelie Olsson
    Hund: Regun Anzo
    Ras: Lagotto romagnolo

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:23,56

    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00

    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00

    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 9
    Angelica Lundin & Leo
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 2 Totaltid: 04:59,96
    Startnr: 6
    Förare: Angelica Lundin
    Hund: Noggerdog’s Lagerkrans
    Ras: Whippet

    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00

    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00

    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:29,96
  • Placering: 10
    Gen Björsell & Boris
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 04:14,28
    Startnr: 8
    Förare: Gen Björsell
    Hund: Art-Fantasy Brunello di Montalcino
    Ras: Lagotto romagnolo

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:14,28

    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00

    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00

    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 11
    Ingrid Willen & Argos
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 04:16,91
    Startnr: 10
    Förare: Ingrid Willen
    Hund: Ismays dopey
    Ras: Hovawart

    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00

    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00

    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:46,91
  • Placering: 12
    Sirpa Åhr & Jim
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 04:18,63
    Startnr: 16
    Förare: Sirpa Åhr
    Hund: Grekas' Jim Morrison
    Ras: Manchesterterrier

    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:18,63

    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00

    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 13
    Rebecca Müller & Akila
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 04:34,38
    Startnr: 2
    Förare: Rebecca Müller
    Hund: Akila
    Ras: Ej stambokförd i skk

    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00

    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00

    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 01:04,38
  • Placering: 14
    Susanne Wennström & Chilla
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 4 Totaltid: 04:38,56
    Startnr: 15
    Förare: Susanne Wennström
    Hund: Chilla
    Ras: Ej stambokförd i skk

    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:38,56

    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:30,00

    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00
  • Placering: 15
    Annika Franzson & Casper
    Totalpoäng: 25 Totalfel: 6 Totaltid: 04:11,59
    Startnr: 9
    Förare: Annika Franzson
    Hund: First Axelle Pirelli Scorpion Zero
    Ras: Pudel, mellan

    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00

    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00

    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00

    Poäng: 25
    Fel: 0
    Tid: 00:41,59
  • Placering: 16
    Bodil Lundell & Atom
    Totalpoäng: 0 Totalfel: 7 Totaltid: 05:00,00
    Startnr: 3
    Förare: Bodil Lundell
    Hund: Racing Giants Amir
    Ras: Riesenschnauzer, svart

    Poäng: 0
    Fel: 0
    Tid: 01:00,00

    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:00,00

    Poäng: 0
    Fel: 2
    Tid: 01:30,00

    Poäng: 0
    Fel: 3
    Tid: 01:30,00